Mehmet Demirkol'dan Flaş Arda Turan iddiası!

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, bugün Fanatik gazetesindeki köşesinde Başakşehir - Fenerbahça maçını masaya yatırdı. Maçın anahtarını açıklayan Demirkol, Arda Turan'la ilgili de flaş bir iddiada bulundu. İşte o yazı:
Mehmet Demirkol'dan Flaş Arda Turan iddiası!Kocaman, önde presle başlar

Gerek Başakşehir-Konya maçı gerekse Fenerbahçe'nin son iki maçta oynadıkları oyunlara bakınca, Aykut Kocaman'ın başlangıç planının ön alanda pres olması muhtemel. Hele de Emre yokken, Mossoro sahada olsa bile kasık sorununun performansını etkileme ihtimali varken... Aykut Kocaman'ın Avcı karşısında son 7 maçta kazanamamış olması da bu yönde psikolojik bir etki yapabilir.

Başakşehir ideal kadrosuyla Konya'nın presinden çıkamadı. Kocaman özellikle Trabzon deplasmanında yaptığını orada da yapmak isteyecektir. Bu çerçevede Valbuena yedek başlayabilir. Avcı rahat ve kendisinden emin. Hatta sadece bu maçtan değil. Şampiyonluğu da ilk kez gerçek bir hedef olarak görüyor.
Bu maçta %80 Arda'yla başlamasını bekliyorum. Ancak merkezde değil sol kanatta.
Merkezde İrfan ve Mahmut'la ya Mossoro ya da Gökhan sahaya çıkar. Maçın anahtarı Fenerbahçe stoperleriyle Adebayor arasındaki mücadelede. Sarı- Lacivertiler'in sakarlığını en çok kullanabilecek ikili Adebayor ve Visca'ya Arda'nın desteği önemli. Fenerbahçe eğer Trabzonspor maçında olduğu gibi buraya getirmezse sorun yok. Aksi takdirde eksiklerine rağmen Başakşehir'in skor bulması kolay. 

Aykut Kocaman ön alan baskısına Başakşehir'in eksiklerini de düşünerek Valbuena'yı ekleyebilirse işi değiştirir. Emre olmayınca ev sahibi duran top kalitesinden kaybedecek. Fransız oynarsa Fenerbahçe sadece korner performansıyla bile maçı alabilir.
HABER YORUMLARI