Genç futbolcunun intiharının perde arkası. Berry Bannel yüzünden mi?

Manchester City'nin eski scoutlarından Berry Bannel, genç oyunculara cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle suçlu bulunmuştu. Bu iddia o dönem yaşanan bir intiharı tekrar akıllara getirdi
Genç futbolcunun intiharının perde arkası. Berry Bannel yüzünden mi?
SPORCOPE DIŞ HABERLER / Mark Hazeldine Manchester City altyapısında büyük bir futbolcu olma hayaliyle top koşturan bir gençti.12 yaşındayken Berry Bannel ile İspanya'ya seyahet etti. Eve döndüğünde davranışları değişmişti ve sonucunda kendi canına kıydı.

Mark'ın annesi Margaret: "Mark 12 yaşındaydı. Bize bütün çocukların gideceği bir kamp olacağını söylediler. Mark da tabi ki gitmek istedi çünkü futbol için her şeyi yapardı. Başka kimlerin gideceğini sordum ve Mark birkaç çocuğun daha adını saydı. Bende doğal olarak izin verdim. Gidecekleri gün ise sadece Mark'ın gideceğini öğrendim. Tek bildiğim Mark'ın hala gitmek istemesiydi."

"Döndüğünde ise ona nasıl geçtiğini sorduğumuzda tek söylediği 'İyi geçti' idi."

16 yaşında Burnley'e imza atan Mark, bir çok sakatlık atlattıktan sonra 19 yaşında futbolu bırakmak zorunda kaldı.Kariyeri gerçekten başlamadan bitmişti.

Yıllar geçtikten sonra ise Mark hakkında en dikkat çeken şey ara ara sebepsiz yere duygusullaşması ve gözlerinin dolmasıydı. 36 yaşındayken ise şu olay yaşandı:

2006 yılında Mark'ın eşi Vickie bir kaç arkadaşıyla dışarı çıkmıştı. Mark ona bi sms atmış ve eve erken gelmesini yarın iş için erken uyanması gerektiğini söylemişti. Bu esnada çocukları uyuyakalmıştı bile. Mesajın saati akşam 9.20 idi. Mesajdan sonra Mark durduk yere kendine bir çanta hazırlamış pasaportunu almış ve evden çıkmıştı. 

Gece yarısı Radisson otele giriş yapan Mark, barda yalnız başına içki içerken Barmen'e şu sözleri söylemiş: "Bir uçağa bineceğim hangi uçak olursa fark etmez. Yarın ilk iş bir uçağa bineceğim"

Ancak bir sorun vardı ki Mark yanlışlıkla eşinin pasaportunu almıştı.Bir ATM'ye gidip 500 pound çektikten sonra kendine iki eskort ayarlayıp otele geçti.
Mark'ın eşi sabah iyice panik olup polise haber vermişti. Ancak Mark'dan haber yoktu. Otel görevlileri kapıyı çaldığında içerden kimse seslenmiyordu ancak kapı içerden kitliydi. İçeri girdiklerinde ise Mark'ı kendini asmış bir şekilde gördüler. Mark 36 yaşında intihar etmişti.

Annesi Margaret: "Berry ile ilgili haberleri duyunca dünyam başıma yıkıldı. Berry Bannel ismini duydum ve kalbim sıkıştı. Tek düşündüğüm şey 'Acaba Mark'a da bir şey yaptı mı?' idi. İntiharı Berry'den dolayı mıydı yoksa başka sebeplerden mi bilmiyorum ve bunu asla bilemeyiz. Berry gibi adamların sadece futboldan değil Dünya'dan temizlenmesi gerek.
HABER YORUMLARI