Beşiktaş'ın onlara ihtiyacı yok!

NTV Spor yorumcusu Güntekin Onay, transfer gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunurken Beşiktaş'ın gündeminde olan Ersan için ilginç bir tespitte bulundu. Onay, "Soruyorum bütün kamuoyuna Beşiktaş Marcelo-Tosic ikilisiyle maç kaybetti mi? Daha iyisini arıyorsun ama Ersan Gülüm değil o stoper.'' dedi.
Beşiktaş'ın onlara ihtiyacı yok!
NTV Spor yorumcusu Güntekin Onay, 4 büyüklerin transfer çalışmalarını değerlendirdi. Onay, özellikle Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin almayı düşündüğü oyuncular için çarpıcı ifadeler kullandı...

"BEŞİKTAŞ İÇİN EN DOĞRU İSİM BONY"
"Beşiktaş'ın nasıl bir santrfora ihtiyacı olduğunu anlayabilmemiz için öncelikle Beşiktaş'ın bu sezonki oyun yapısını dikkate almamız gerekiyor. Beşiktaş, sürekli kapalı savunmalar karşısında oynayan ve onları aşmaya çalışan bir takım. Şenol Güneş'in tarif ettiği santrfor tipi, bitirici özelliği olan ve rakip stoperlerin arasında topla buluştuğu zaman arkadaşlarına servis yapabilecek biri. Babel, Cenk ve Talisco gibi oyunculara top atabilmeli. Aynı zamanda oyun zekası yüksek olmalı. Gündemdekiler içinde en iyisi Wilfried Bony. Hem kariyeri hem de oynadığı kulüpler itibariyle Beşiktaş'ın forvet sorununu çözebilecek bir isim."

"HUNTELAAR, VAN PERSIE GİBİ OLABİLİR"
Beşiktaş için Huntelaar adı geçiyor. O da Ekim ayından beri hiç oynamamış. Ajax'ta iken dünyanın en iyi genç santrforu idi. Sonra Real Madrid, Milan ve Schalke'ye gitti. Arkasından çapraz bağ sorunu yaşadı. Dikkat edin o günden beri iyi oynamıyor. Beşiktak Huntelaar'ı transfer ederse büyük riske girmiş olur. Aynı Van Persie gibi bir maç var, üç maç yok olabilir.

"UMARIM AYNI SCOUT EKİBİ DEĞİLDİR!"
"Mitrovic, seyrettiğimiz bir ligde oynayan futbolcu değil. Rijeka takımında iyi bir çıkış yakalayan genç bir oyuncu. Milli takımda da yeni oynamaya başladı. Gelişmeye açık bir oyuncu olduğu söyleniyor. Ancak Beşiktaş seviyesinde bir takımda iyi performans göstermesi için zaman gerekiyor. Mitrovic'i araştıran ve tavsiye eden scout ekibi ile, Franco'yu ve Milosevic'i bulan scout ekibi umarım aynı değildir!"

"ERSAN, BEŞİKTAŞ'IN ARADIĞI STOPER DEĞİL"
"Soruyorum bütün kamuoyuna Beşiktaş Marcelo-Tosic ikilisiyle maç kaybetti mi? Daha iyisini arıyorsun ama Ersan Gülüm değil o stoper. Ersan hava toplarında iyi olan, karakterli ve takımda sevilen bir oyuncu. Ama Beşiktaş'ın ihtiyacı olan stoper değil. Ersan şu anda Çin liginde hangi seviyede, onu da bilmiyoruz. Beşiktaş, Marcelo ve Tosic ile çok iyi bir uyum yakaladı. İkisi de iyi pas yapıyor. Beşiktaş bu sezon Türkiye Ligi'nde tek mağlubiyetini Kasımpaşa'dan aldı. Onda da Marcelo cezalıydı. Beşiktaş, stoperde Marcelo-Tosic ikilisiyle 25 maç oynadı, sadece Dinamo Kiev'e yenildi. O maçta da takım 25. dakikada 10 kişi kalmıştı."

"BEŞİKTAŞ'IN YOK AMA FENERBAHÇE'NİN İHTİYACI VAR"
Mehmet Ekici Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan bir isim. Ofansif meziyetleri yüksek, pas kalitesi ve oyun zekası üst düzeyde bir oyuncu. Duran topları da çok iyi kullanıyor. Fenerbahçe'de böyle bir oyuncu yok. Ne Ozan Tufan ne Aatıf böyle bir oyuncu. Beşiktaş'ta ise Mehmet Ekici ile aynı işi, hatta daha da iyisini yapan Olcay, Talisca ve Tolgay var. Dolayısıyla Beşiktaş'ın Mehmet Ekici'ye ihtiyacı yok. Fenerbahçe orta sahadaki sorunlarını Mehmet Ekici ile çözebilir ama bu sezonki Mehmet Ekici değil. Bu sezon hiçbir şey yapmadı.

"GALATASARAY'IN ACİLEN STOPER ALMASI GEREKİYOR"
"Galatasaray'da ciddi bir savunma sorunu yaşanıyor. Özellikle de stoperde. Chedjou gidiyor, Serdar Aziz, Koray Günter, Cavanda sakat. Defans oyuncusu olarak Hakan Balta, Semih Kaya, Sabri ve Carole kaldı. Galatasaray'ın acilen stoper transfer yapması gerekirken, Garry Rodrigues'i alması ilginç. Galatasaray'ın Ontivero transferi de çok acayipti. Galatasaray'dan sonra bir sürü takıma kiralandı, olmadı. Galatasaray 'Maaşını ben vereyim' dedi, o halde bile istemediler."

"RODALLEGA İKİSİNDEN DE FAYDALI OLUR"
"Trabzonspor'un forvet hattında yer alan Suk ve N'Doye'nin ilk yarıdaki performansları ortada. İkisi toplam 1 gol atmış! Rodallega'nın yaptıkları da ortada. Trabzonspor Rodallega'yı transfer ederse, Suk ve N'Doye'den daha fazla katkı alacağı kesin. Emmanuel Mas iyi bir transfer. Arjantin Milli Takımı'nda oynayan üst düzey bir oyuncu. Ama Trabzonspor'da reform ve revizyon yapmak için doğru zaman mı, ondan şüpheliyim. Trabzonspor, Akyazı Stadı'nda 40 bin kişi önünde oynamak istiyor. Onun için de böyle transferler yapmaya mecbur kalıyor."
HABER YORUMLARI