Sporcope- Spor Toto Süper Lig’de bir transfer döneminin daha sonuna geldik. Geride kalan ara transfer döneminde Türk devleri, transfer listesinin başına yazdıkları yıldızları getiremedi.

Transfer dönemine hızlı giren Galatasaray, UEFA’dan gelen haber ile duruldu. Ara transfer dönemine Donk transferi ile giren sarı kırmızılılar, ardından Heracles’in yıldızı Oussama Tannane’nin peşinde düştü. Hollanda’ya ekip gönderen yönetim, transferde mutlu sona ulaşamadı.

Independiente’nin genç golcüsü Martín Benítez için Arjantin’e giden Galatasaraylı yöneticiler, yaklaşık 1 haftalık pazarlığın ardından bir kez daha eli boş döndü.

Galatasaray, Mustafa Denizli’nin “Fransa’dan bir golcü istedik ama olmadı” sözleriyle belirttiği Famara Diédhiou’yu da İstanbul’a getiremedi.

Fenerbahçe golcüyü getiremedi
Sadece tek bir forvet transferi parolasıyla ara transfer dönemine giren Fenerbahçe, listesindeki isimlerle irtibata geçti ancak başarılı olamadı. Listenin başında bulunan Roma’da Doumbia için girişimlerde bulunan sarı lacivertli yöneticiler istenen rakamlara çıkmadı.

Fransa’nın köklü kulüplerinden Bordeaux’nun 18 yaşındaki golcüsü Malcom’u da radarına alan Fenerbahçe, çalışmalarından sonuçsuz döndü.

Beşiktaş gözde kalecisini alamadı
Tolga Zengin’in formsuzluğundan dolayı ara transfer dönemine kaleci arayışıyla giren Beşiktaş’ın listesinin tepesinde Arsenal’den Ospina yer alıyordı. Beşiktaşlı yöneticilerin Ada çıkarması, Arsen Wenger’e takıldı.

Cevap ver