Yeni golcü Sneijder!

0

Hücum hattında değişime giden Riekerink, Wesley Sneijder’i zaman zaman Podolski ile ya yana kullanacak.

Eren Derdiyok’u kulübeye çekip Podolski’yi forvette kullanan Riekerink, Sneijder’i de Bursaspor maçında forvette kullandı. Sneijder de hocasına bu durumdan mutlu olduğunu söylerken takımın hücum zenginliğinin artması teknik heyeti rahatlattı.
LİGDE üst üste gelen kötü sonuçlar sonrasında Bursaspor karşılaşması da teknik heyet için bir test mücadelesi oldu.. Orta sahada Tolga Ciğerci’yi forvette ise Eren Derdiyok’u kesen Jan Olde Riekerink, Lukas Podolski’yi forvette kullandı. Ancak burada Jan Olde Riekerink’in esas planı ise Wesley Sneijder’i zaman zaman forvet hattına yöneltip çift forvet gibi kullanmak oldu.

BU deneyi Bursa maçında takım geri düşse de yapan ve pozisyon zenginliğinin arttığını gören Riekerink ve kurmayları bundan sonraki süreçte de bu taktiği kullanacak. Sezona Eren’in üst düzeydeki performansı ile başlayan ancak Eren’in gollere ara vermesi ile birlikte hücumda sıkıntı yaşayan Riekerink taktiğinde değişime giderken yeni dönemde artık Lukas Podolski’yi forvette kullanıp hücumu Sneijder ile takviye ederek yola devam edecek.

WESLEY MUTLU
HOLLANDALI yıldız da yeni oyun sisteminde daha rahat ederken maçın ardından da Riekerink ile yaptığı sohbette bu durumdan memnuniyetini dile getirdi. Bu sistemde kendisini daha rahat hissettiğini ve Lukas Podolski’nin de orta sahaya yardımı ile takımın Bursaspor gibi güçlü bir takıma karşı daha rahat pozisyon yarattığının da altını çizen Sneijder takımın gelecek haftalarda daha da iyiye gideceğinin altını çizdi.

Vatan

Cevap ver