Portekizli teknik adam, Sırp ön libero Luka Milivojevic’i transfer listesinin ilk sırasına yazdı. Pereira, Jimmy Durmaz ile de ilgileniyor. Olympiakos, “Milivojevic’in bedeli yok, çünkü satılık değil” diyor.

Luka Milivojevic, ön libero. 25 yaşında olmasına karşın Olympiakos’u son iki sezonda Yunanistan şampiyonu yaptı. Kızılyıldız’da Sırp Kupası, Anderlecht’te 2 kupa kazandı. Sırbistan’da 2011-12 sezonunda yılın 11’ine seçildi. Luka Milivojevic’i değerli kılan en önemli özelliği ise F.Bahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira’nın eski öğrencisi olması. Yunan Sport-fm, Pereira’nın Olympiakos’tan hem Luka Milivojevic’i hem de Jimmy Durmaz’ı transfer etmeyi planladığını yazdı. Olympiakos ile 2019’a kadar sözleşmesi olan Luka’nın bugünkü piyasa değeri 5 milyon 250 bin euro ve fiyatı da her geçen gün artıyor.

LUKA İÇİN TEK ENGEL MARCO SİLVA

Sırp oyuncuyu yakından tanıyan Pereira, Başkan Aziz Yıldırım’a transfer edilirse Milivojevic’in takıma büyük katkı sağlayacağını söyledi. Bir diğer Olympiakoslu Jimmy Durmaz’ın transferi de geçen yıldan beri sürekli gündemde. Pereira, Luka Milivojevic ve Jimmy’i çok istese de önünde önemli bir engel var. Olympiakos’un Portekizli teknik direktörü Marco Silva, Milivojevic’in satılmasına karşı çıkıyor. Yunan Kulübünün yöneticileri, “Milivojevic’in bir fiyatı yok. Çünkü satılık değil” diye açıklama yaptı.

BAĞLASAN OLYMPİAKOS’TA DURMAZ

İki Portekizli teknik adam Pereira ile Marco Silva, 25 yaşındaki orta saha Luka Milivojevic’in transferini ego meselesi haline getirdi. Pereira, Sırp futbolcuyu alarak hem F.Bahçe’nin orta sahasını sertleştirmeyi hem de vatandaşı Marco Silva’ya gücünü göstermeyi hedefliyor. Pereira’nın istediği Jimmy Durmaz’ı ise futbolseverler G.Birliği’nden hatırlıyor. 2 sezon başkent ekibinin formasını giyen 27 yaşındaki kanat oyuncusu, takımına 57 maçta 11 gollük bir katkı sağlamıştı.

(Akşam)

Cevap ver