2016-17 sezonu hazırlıklarına Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’nde giren Kanarya’da ilk etap çalışmaları dün sona erdi. Sarı-Lacivertliler, ilk ciddi sınavı olan Şampiyonlar Ligi ön elemesi için sıkı bir çalışma temposuna girerken teknik direktör Vitor Pereira’nın geçtiğimiz sene çok tartışılan antrenman metotlarında pek bir değişikliğe gitmemesi dikkat çekti. Hatırlanacağı üzere Portekizli hoca, geçen seneki hazırlık döneminde oyuncularına testleri yaptırmamış ve sağlık heyetinin uyarılarını hiçbir şekilde önemsememişti. Sarı-Lacivertli takım da ilk resmi maça kadar tam 16 sakatlık yaşamıştı.

YİNE ‘TOP’LU ÇALIŞMA
Bu sezon da aynı yolu izlediği gözlemlenen Pereira, futbolcularını yine fizik-kondisyon çalışmasına sokmaktan kaçınıyor. Topla çalışmaya verdiği önemi sürdüren 47 yaşındaki teknik adamın geçen seneden tek farklı uygulaması ise sağlık heyetinin önerisini dinleyip yaptırdığı ‘core’ ve kuvvet-denge antrenmanları oldu.

CORE’DA ALET YOK VÜCUT VAR
Bu antrenman metodunda futbolcular spor aletleri yerine kendi vücut ağırlıkları ile çalışma yapıyor. Daha çok göğüs ve karın bölgesini güçlendiren bu metotla toplu çalışmada zayıf kalan bölgelere yükleme yapılması amaçlanıyor. Geçen sezon idman metotları konusunda çok eleştirilen Portekizli’nin bu seneki kampta tek farkı bu olurken milli takımdan dönen Mehmet Topal’ın takımla kısa bir süre çalıştıktan sonra dünkü hazırlık maçında sakatlanması akıllara geçen sezon başındaki sakatlık furyasını getirdi. (HaberTürk)

Cevap ver