Vitor Pereira’nın Başkan Aziz Yıldırım’dan istediği iki isim belli oldu. Vitor Pereira’nın Fenerbahçe’ye eski takımı Olympiakos’tan Jimmy Durmaz ve Luka Milivojevic’i istediği iddia edildi. (Akşam)

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, yeni sezondan oldukça umutlu. “Geçtiğimiz sezon tüm istatistiklerde rakiplerimizden öndeydik fakat beceri eksikliğimiz vardı” diyen Portekizli’nin kafasında oluşturduğu sistemde bambaşka bir Fenerbahçe var.

Geride bıraktığımız yıl çok şeyler beklediği Fernandao, Van Persie ve Diego’dan istediği verimi alamadığını belirten hoca, bu yıl taşları yerinden oynatarak sonuca gitmeyi düşünüyor.

Yeni transferler ve kiralıktan dönenleri farklı pozisyonlarda deneyeceğinin sinyallerini veren Pereira, “İleri 3’lüyü değişmeli olarak oynatamadım. 3 oyuncuyu da başka mevkilere çekmek istedim ama olmadı. Diego sadece 10 numara mevkisinin adamı. Persie ve Fernandao da forvetin. Onları kanatlara atmak istedim ama başarılı olamazdık.
‘Alternatifimiz bol’

Bu yıl özellikle hücum bölgemizde değişiklikler yapmayı hedefliyorum. Aldığımız oyuncular ve yeniden aramıza katılanlardan fazlasıyla yararlanacağız. Kimse tek mevkide görev almayacak. Aatif, 10 numara ve orta sahanın her iki kanadında da oynama becerisine sahip. Neustadter de 2-3 bölgede görev yapabiliyor. Emenike ve Salih de aynı şekilde.

Aramıza yeni katılacak isimlerin de böyle özellikleri olacak. Hızlı, hareketli ve her sisteme ayak uydurabilecek oyuncular ne kadar fazla olursa rakibe göre futbolumuz da o kadar değişkenlik gösterir. 3-5-2 konusunda şimdilik ısrarcı olacağız ancak 4-4-2’de de oynayacağız zamanı geldiğinde. Bazen de bizi tek forvet göreceksiniz. Bu elimizdeki oyuncu grubuyla ilgili bir durum. Şimdi daha alternatifi bol bir kadromuz var. Artık elim daha güçlü” ifadelerini kullandı.

(Vatan)

Cevap ver