Transfer çalışmalarını sürdüren ve orta sahaya takviye arayışında olduğu bilinen Fenerbahçe'nin Lyon'un deneyimli yıldızı Mathieu Valbuena'yı istediği ortaya çıktı. Lyon Kulübü Başkanı Jean Michel Aulas, Canal+'e Valbuena'nın geleceği hakkında yaptığı açıklamada, "Kararını bekliyoruz. Geçen yıl zorlu bir sezon geçirdi ama harika bir kalitesi var. Onu çok seviyorum. Eğer kalmak isterse, onu takımda tutarız. Ama birçok teklif de aldık. Geçtiğimiz günlerde Çin'deydim ve orada Valbuena konusunda oldukça ilgililer. Türkiye'den de Fenerbahçe'den teklif aldık. Her şey kendisine bağlı." ifadelerini kullandı.

Kadroda düşünmediği yıldızlarıyla yollarını teker teker ayıran Fenerbahçe’de sıra Diego Ribas’a geldi. Kamp çalışmalarına davet edilmeyen ve “Kulüp bul” denilen Brezilya’lı da Sarı-Lacivertli formaya veda ediyor.

Sambacı’nın, efsane futbolcu Beckham’ın sahibi olduğu Miami’den gelen teklifi kısa bir süre düşündükten sonra ‘evet’ dediği öğrenildi. Böylece Diego’ya ödeyeceği 3.5 milyon Euro’dan (11.5 milyon TL) kurtulacak Fenerbahçe, bu rakamı da Valbuena transferinde kullanacak.

Takibe başladı!

Lyon’a ödenecek bonservis ve Fransız yıldızla yapılması planlanan 2 yıllık sözleşme için toplam 7 milyon Euro’yu (23 milyon TL) gözden çıkaran Sarı-Lacivertliler, büyük bir aksilik olmazsa bu transferi hafta sonuna kadar bitirmek istiyor.

Bu arada Valbuena’nın, yaşanan gelişmeler üzerine Fenerbahçe’nin resmi instagram hesabını takibe başlaması da bir başka sıcak temas olarak algılandı. (Fanatik)

Cevap ver