SPORCOPE – İstanbul’da ve Çevresindeki diğer illerde eğitim alan Uluslararası Öğrenciler için düzenlenen Uluslararası Futbol Turnuvası’nın bu sene 14. kez düzenleniyor. Baran Uluslararası Öğrenci ve Kültür Federasyonu’nun organize ettiği turnuvanın kura çekimleri ise Mozaik Derneği’nde gerçekleşti. Federasyon Başkanı Kadir Tufan, Zaman Gazetesi’nde Spor Müdürlüğü görevi yapan Temel Yirmibeşoğlu, Gazeteci Erkan Akkuş ile birlikte son 16 arasında olan ülkelerin takım kaptanları katıldı.

2002 senesinden bu zamana kadar düzenlenen Uluslararası Futbol Turnuvası bu yıl 14. kez gerçekleşecek, 107 farklı ülkeden oluşturulan temsili milli takımlarda yer alan öğrenciler, Baran Federasyonu’nun düzenlediği bu organizasyonda fair play adına futbol topuyla buluşuyor.

Federasyon Başkanı Kadir Tufan, kuralar çekildikten sonra yaptığı açıklamada, “Şu an 16 takımımız elemelere katılıyor. Çeyrek final, yarı final ve final olarak devam edecek turnuvamız. Nisan ayında da final oynayacağız. Amacımız futboldan ziyade dostluk, kardeşlik ve renklerin birleşimi oluyor. Katılımcılar farklı illerden geliyor. Birbirleriyle tanışıyorlar, kaynaşıyorlar. 107 ülkeden öğrenciler katılıyor. Maksat kardeşliğimizi pekiştirmek.” şeklinde konuştu.

Turnuvaya katılan Nijerya kaptanı Umar Bala turnuvada asıl amacın kardeşlik, birlik ve beraberlik olduğunu ama aynı zamanda 5 yıldır katıldıkları bu turnuvayı da bu kez kazanmak istediklerini söyledi.

Cevap ver