Galatasaraylı eski yönetici ve Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Milli takım ile ilgili yorumlarıyla gündeme geldi.

Altaylı prim skandalından Türk Milli Takımı’nın geleceğine kadar dikkat çekici yorumlar yaptı.

İşte Altaylı’nın değerlendirmeleri

“TÜRKİYE NE KADAR AVRUPALI’YSA”

“Yorumum canınızı sıkabilir. Çünkü ben Milli Takım’ın Türkiye’yi çok iyi yansıttığını düşünüyorum! Türkiye ne kadar Avrupalı ise Milli Takımı da o kadar Avrupalı. Türkiye, Avrupa ya da Batı değerlerini ne kadar benimsiyorsa, Türk Milli Takımı da Avrupa’nın futbol değerlerini o kadar benimsiyor. Biz Avrupa’nın ne kadar parçasıysak Milli Takımımız da o kadar parçası. Türkiye’nin genelindeki gerilim ve uyumsuzluk Milli Takım’da da aynen görünüyor.”

“ELEŞTİRİYE EN KÜÇÜK TAHAMMÜL YOK”

“Türkiye’de nasıl ki herkes kendi beceriksizliğinin, basiretsizliğinin, öngörüsüzlüğünün faturasını veya suçunu medyaya yüklüyorsa Milli Takım da aynen öyle yapıyor. Eleştiriye en küçük tahammül yok. Oysa gelişmenin temelinde eleştiri yatar. Batı medeniyeti, iki düşünürün kendi düşüncelerini eleştiriye açması ile başlamıştır. Türkiye’de ise herkes giderek eleştiriye kapalı hale geliyor. Türkiye ne kadar öfkeli ise Milli Takım da o kadar öfkeli. Türkiye’de artık nasıl ki din iman para olmuşsa Milli Takım’da da öyle olmuş.”

“ŞAMPİYON OLSALAR 20 MİLYON EURO PRİM Mİ ALACAKLARDI?”

“Adını bile bilmediğim Hayrullah adında bir kaleci, Burak’tan fazla prim almış mesela. Bence futbolcuların kızgınlığı bu haksızlığa. Federasyon prim vermiyoruz dese ve oyuncular oynamasa “Milli Takım’da böyle şey olmaz” derim. Primi az bulup oynamasalar ayıp derim. Ama dağıtılan yüksek primlerde adalet yoksa o zaman bir şey diyemem. Oyuncular 500’er bin Euro’ya yakın prim almışlar katılım hakkı için. Almanlar şampiyon olsa 300 bin Euro prim alacaklar. Peki bu takım Avrupa Şampiyonu olsa 20 milyon Euro prim mi verecektik her futbolcuya!”

Cevap ver