Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında oynanacak olan Osmanlıspor maçı öncesinde bir açıklama yaptı.

Bordo mavili taraftarlara hitaben yapılan açıklamada, TFF ve UEFA Talimatları gereği stadyumlarda uyulması gereken kurallar hatırlatıldı ve kulübün herhangi bir cezai yaptırımla karşı karşıya kalmaması için ilgili konularda hassas davranmaları rica edildi.

Trabzonspor’un resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama şu şekilde;

“Takımımızın, Spor Toto Süper Lig 23. haftasında Osmanlıspor ile oynayacağı müsabaka öncesi taraftarlarımıza önemli duyuru.

TFF ve UEFA Talimatları gereği stadyumlarda meşale yakmak, stadyumlara yanıcı, yakıcı maddeler sokmak, sahaya konfeti, su şişesi ve benzeri maddeler atmak, koltuk kırmak, merdiven boşluklarına oturmak ve kötü tezahüratta bulunmak kesinlikle yasaktır.

Ayrıca takımımızın daha önce oynadığı müsabakalarda taraftarlarımızın yaktığı meşaleler ve rakip takım veya takımlara yönelik kötü tezahüratları kulübümüzün ciddi oranda ceza ödemesine neden olmuştur.

Bu cezalar her tekrarda katlanarak artmakta ve sonuç olarak daha da ağır boyutlara ulaşmaktadır. Ayrıca bu cezaların kulübümüze getireceği zararların yanı sıra, sebebiyet verenler de yasa gereği maddi ve manevi çok ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklardır.

Tüm taraftarlarımızdan konuya gereken hassasiyeti göstermelerini ve takımımızı maç boyunca centilmence desteklemelerini bekliyoruz”

Cevap ver