SPORCOPE ÖZEL – 50. yılına şampiyonluk parolasıyla girmeye hazırlanan Trabzonspor, ciddi bir mali kriz ile karşı karşıya.

Kulübün mali hesaplarını özel bir araştırma şirketine inceleten Trabzonspor yönetimi, 400 milyon TL olarak bilinen güncel ve mevcut borcun aslında 750 milyon TL olduğunu öğrendi.

Bahsi geçen borcun bir önceki yönetiminden kaldığını belirten Muharrem Usta başkanlığındaki mevcut yönetim, İbrahim Hacıosmanoğlu’na adeta ateş püskürüyor. Muharrem Usta ve kurmayları, İbrahim Hacıosmanluğu’nun kulübü batırdığı görüşünde.

FUTBOLCULARDAN %30 İNDİRİM TALEBİ

Kulübün içinde bulunduğu maddi krizi çözmek adına kemer sıkma politikası uygulamayı hedefleyen Trabzonspor yönetimi, bu doğrultuda ilk adımını da attı. Bordo mavili takım, tüm futbolculardan maaşlarında yüzde 30 indirime gitmelerini talep etti.

Oyuncuların bazıları bu uygulamaya sıcak bakarken, bir grup isim ise maaşlarında yüzde 30 gibi yüksek bir meblağda indirim yapılmasına yanaşmıyor. Karadeniz temsilcisinde daha önce Onur Kıvrak’ın maaşında indirime gidilmişti.

Cevap ver