Beşiktaş forması giyen Tolga Zengin, takımın Avusturya’da devam eden hazırlık kampında düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tolga Zengin, siyah beyazlı ekibin transfer gündemi ve EURO 2016’da milli takımda yaşanan prim krizi hakkında konuştu.

Milli takımda primlerin futbolcular tarafından belirlenmediğini söyleyen deneyimli eldiven, federasyon içerisinde maddi konular hakkında karar veren bir merci olduğunu ifade etti.

Tolga Zengin, “Milli takımdaki olayları herkes farklı bir yere çekti. Biz işin içinde olduğumuz için biliyoruz biraz. Prim kararını alanlar ve bu primi koyanlar futbolcular değil. Bu süreçte çok yıpratıldılar. Onlar bizim evlatlarımız, eleştirirken dikkat etmek gerek. Sonuçta prim kararı alanlar, futbolcular değil. Bu kararı veren bir merci var. Yani, en azından bizim zamanımızda öyleydi” ifadelerini kullandı.

SOSA VE GOMEZ YORUMU

“Mario Gomez ve Jose Sosa geçen sezon yaşadığımız şampiyonluğa katkı yaptılar. Keşke kalsalardı. Ailelerini korumak istediler ancak terör dünyanın her yerinde var. Kendilerine göre mutlaka haklı sebepleri vardır ancak son yaşanan olayların bu sebeplerden biri olduğunu düşünmüyorum. Forvete takviye yapılmazsa da sorun yok. Cenk Tosun çıkar aslanlar gibi oynar, aynen geçen sene yaptığı gibi”

GÖKHAN GÖNÜL VE İSMAİL KÖYBAŞI DEĞERLENDİRMESİ

“Gönül isterdi ki İsmail gitmesin. Ama böyle bir karar aldı ve gitti. Gökhan geldi. Futbolun içinde bunlar var. İkisinin de kendi kararı, hain ilan etmek yerine saygı duymalıyız. Bu kültür bizde de oluşmalı artık”

Cevap ver