Galatasaray’ın transferinde aşama kaydettiği Tolga Ciğerci’yi, Alman Bild Gazetesi yazarı Florian Krebs’e sorduk. Hertha Berlin forması giyen 24 yaşındaki ön liberodan övgüyle bahseden Krebs, şunları kaydetti: “Tolga Ciğerci, son 5 sezondur Hertha Berlin’in formasını giyiyor. En istikrarlı görüntüsünü geçen sezon ortaya koydu. 21 karşılaşmada görev yaptı. Bundesliga’da çıktığı 18 karşılaşmanın 13’ünde ilk 11 oyuncusuydu. Takım için önemli bir joker oyuncusu. Hem orta sahanın ortasında hem de ön libero hattında zaman zaman orta sahanın solunda da görev yapabiliyor. Topla oldukça hızlı bir futbolcu. Eğer iyi günündeyse sahanın en çok koşan ismi hep o olur. Pas yüzdesi de oldukça başarılı…”

‘Yaşı 24 ama tecrübeli’

“Tek eksik yönü bazı zamanlarda devamlılık konusunda problemler yaşayabiliyor. Eğer Galatasaray’a transfer olursa yeni takımına büyük katkı yapabileceğini düşünüyorum. Daha önce görev yaptığı Wolfsburg ve Mönchengladbach takımlarına ek olarak yıllardır Hertha’da görev yapması, yaşı henüz 24 olmasına rağmen onu oldukça tecrübeli bir isim haline getirdi.”

Anlaşma tamam

Galatasaray Yönetimi, Tolga Ciğerci’yle transferi konusunda anlaşma sağladı. Kulübü Hertha Berlin’in de bu transfere sıcak bakması işleri kolaylaştırıyor. Sarı-Kırmızılılar işi 1 milyon Euro bonservis bedeliyle halletmenin peşinde. Tolga da, Hertha’dan ayrılıp Galatasaray’a gitmek istediğini Alman kulübüne bildirdi. (Fanatik)

Cevap ver