Spor Toto Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ’ın takım kaptanı Kaya Peker: “Bormio’da 4 hazırlık maçı yaptık ve hiçbir maçta geri adım atmadık. Kuvvetli takımlarla oynamamız, kampın verimini daha da arttırdı. İlk sinyallerin güzel olması hepimizi mutlu etti” dedi.
Peker, İtalya’nın Bormio kentinde güçlü takımlarla yaptıkları 4 hazırlık maçının kampın verimini artırdığını, ilk sinyallerin güzel olmasının herkesi mutlu ettiğini belirtirken, TOFAŞ’ı ve Bursa’yı yeniden Avrupa’da oynatmak istediklerini de söyledi.

Kampların oyuncuların kaynaşmasına da yardımcı olduğunu aktaran deneyimli basketbolcu, şöyle devam etti:

“Takımımıza üç yeni oyuncu katıldı. Geçen sezondan oturmuş bir kadromuz vardı. Benim görevim, onların takıma uyumunu sağlamak. Takım içerisinde huzur ve uyum olursa başarılı olunacağını geçen sene gösterdik. Bu sene de bunu sağlamak için Bormio kampını en iyi şekilde geçirmeye çalıştık. Bormio’da 4 hazırlık maçı yaptık ve hiçbir maçta geri adım atmadık. Orhun Ene’nin oynatmak istediği sistemler üzerine iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. İlk maçın ikinci yarısı dışında geri kalan maçlarda istediklerimizi sahaya koyduk. Hazırlık maçı da olsa kimse sezon başında maç kaybetmek istemez. Kuvvetli takımlarla oynamamız, kampın verimini daha da arttırdı. İlk sinyallerin güzel olması hepimizi mutlu etti. Yeni bir başlangıç yapıyoruz. Bambaşka bir lig, zor bir sezon bizi bekliyor. Önümüzde Antalya ve Cevat Soydaş Turnuvaları var. Burada oynayacağımız maçlar, sezon için daha net mesajlar vermemizi sağlayacak.”

AA

Cevap ver