Türkiye Futbol Federasyonu’nda FETÖ temizliği sürüyor. Dün Merkez Hakem Kurulu’nun istifalarının kabul edilmesinin ardından; bugün  de TFF çatısı altında çalışan 94 kişinin federasyon ile ilişiği kesilmişti. Bu tasviyenin ardından bir gelişmenin ardından TFF’den bir açıklama daha geldi. Türkiye Futbol Federasyonu 11 kişinin daha federasyon ile ilişiğinin kesildiğini açıkladı. Böylece ilk yapılan duyuru ile beraber toplam 105 kişinin Türkiye Futbol Federasyonu ile ilişikleri kesildi. İşte TFF’den yapılan o bildiri…

Federasyonumuz, görülen lüzum üzerine Temsilciler Kurulu’nun bir üyesinin istifasını kabul etmiş, müsabakalarda görev alan 10 temsilcinin ise kurumla ilişiğini kesmiştir. TFF ile ilişiği kesilen temsilciler arasında bir Üst Klasman Temsilcisi, bir Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon Temsilcisi ile 8 adet klasman temsilcisi yer almaktadır.

İşte TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan ilk açıklama…

”Federasyonumuz, görülen lüzum üzerine 94 kişinin TFF ile ilişiğini kesmiştir. TFF ile ilişiği kesilen kişiler arasında klasman ve bölge hakem ve yardımcı hakemleri, İl Hakem Kurulu üyeleri ile ulusal ve bölgesel gözlemciler yer almaktadır.”

Cevap ver