Terim hakkında sert konuştu: Açıklama yapmalı…

0

A Milli Takım’ın, Ukrayna ile 2-2 berabere kaldığı karşılaşmayı Lig Tv’ye değerlendiren teknik direktör Samet Aybaba, Fatih Terim için flaş açıklamalar kullandı.

İşte Samet Aybaba’nın açıklamaları:

“Maçtan önce teknik adamlar kurgu yapıyor. Rakibe ve kendinize bakıyorsunuz. Buna uygun bir kurgu yapıyorsunuz. İstediğiniz gibi gitsin istiyorsunuz, gitmiyor.”

Sonra ne yapıyorsunuz? Hamle yapıyorsunuz. Teknik adamın bu kurguyu neden yaptığını, neden bu kadroyla sahaya çıktığını, maçın sonucuyla ilgili insanları bilgilendirmeniz gerekir.”

Genelde teknik adamların en büyük eksiği futbolu konuşmaması. Teknik adamın çıkardığı kadro doğru mu? Düdük çaldıktan sonra yaptığı hamleler doğru mu? Siz bunla ilgili yorumu öncesinde ve sonrasında yapmalısınız.”

Biz niye 2 santrforla oynadık. 2 santrforla oynarken kanat oyuncularımız orta yapmıyor. Bekleri mi oraya sokmak istedik, forvetlerden dönen topa Hakan’ın oraya girmesini mi istedik bilmiyoruz. Ne olduğunu bilmiyoruz. Teknik direktörün insanlara anlatıp, ikna etmesi lazım. Böyle olmazsa, futbol dışında şeylerle günlerimiz geçiyor.”

Cevap ver