Şampiyonlar Ligi’nde Benfica’ya attığı son dakikada golüyle, eski takımına darbe vuran Anderson Talisca maçta sonra Portekiz ekibinin maaşını ödemediğini iddia etmişti. Kırmızı-Beyazlı ekip ise sözleşmesini öne sürerek yıldız oyuncuya herhangi bir borçlarının olmadığını açıkladı.

Beşiktaş’ın Benfica ile 1-1 berabere kaldığı mücadelenin uzatma dakikalarında frikik golü atan Anderson Talisca’nın, maçtan sonra yaptığı açıklamalar Portekiz ekibinde deprem etkisi yaparken, Brezilyalı oyuncu için yapılan sözleşme ortaya çıktı.

Benfica cephesi, Talisca’nın maç sonrasında yaptığı, “Kızım 6 aylıkken maaşımı ödemediler” ve menajerinin yaptığı, “Talisca’nın Temmuz maaşı ödenmedi” sözlerine cevap niteliği taşıyan belgede yer alan 13. maddeyi öne sürerek kendilerinin haklı olduğunu belirtti.

İlgili maddede, “Bu kiralık anlaşma ile birlikte, oyuncu 2016/17 sezonu için Benfica’dan herhangi bir alacağı olmadığını kabul eder ve herhangi bir ücret talebinde bulunamaz (Herhangi bir şüpheye yer bırakmamak için, Benfica 1 Temmuz 2016 tarihinden, 30 Haziran 2017 tarihine kadar oyuncuya herhangi bir ödeme yapma mecburiyetinde değil)” ifadeleri yer almakta.

Benfica bu sözleşmesi öne sürerek, 22 yaşındaki oyuncuya herhangi bir borçları olmadığını kaydetti.

Sözleşmedeki işte o madde:

Cevap ver