Beşiktaş’taki Sosa krizinde dün sıcak saatler yaşandı. Önceki gün, Gökhan Gönül’ün imza töreninde, Sosa’ya yüklenen ve Arjantinli’nin terörü bahane edip takımdan ayrılmak istemesine köpüren Orman’ın, “Sosa’yı Miami’den mi aldık? Ukrayna’dan, savaşın göbeğinden aldık. Şimdi diyor ki ‘Terör var.’ Burası Patagonya değil. Bedelini en ağır şekilde ödetirim” resti işe yaradı ve Arjantinli yıldız dün tıpış tıpış Ümraniye’nin yolunu tuttu. Sosa, önce menajeri ve avukatlarıyla bir toplantı yaptı. FIFA’dan gelecek ağır cezalardan gözü korkan yıldız oyuncu geri adım attı ve antrenmanlara katılma kararı aldı.

BEŞ GÜNÜN FATURASI 180 BİN EURO!

Sosa, idman öncesi ise menajeri aracılığıyla başkan Fikret Orman’la görüşmek için randevu talep etti. Ancak Sosa’nın bu talebi, Orman tarafından kabul edilmedi ve oyuncuya, “Görüşecek bir şey yok. Kontratı olan oyuncu, gelir takımıyla idmana çıkar. Bu toplantı olsa da bizim düşüncelerimizde bir değişim olmayacak” mesajı yollandı. Tecrübeli orta saha oyuncusu 5 gündür çalışmalara katılmadığı için kulüpten toplam 180 bin Euro para cezası aldı.

GÜNEŞ İLE 2 GÖRÜŞME

Jose Sosa, idman öncesi hocası Şenol Güneş’le bir görüşme yaptı. Güneş’in oyuncuna, “Bizler profesyoneliz. Senin buraya bağlı bir imzan var. Şimdi bu sorunları bir kenara bırakıp, takımla özverili bir şekilde çalışmanı istiyorum” dediği öğrenildi. Güneş, bu görüşmenin ardından isteksiz tavırlarına devam eden oyuncusunu ikinci kez yanına çağırdı ve ikili tekrar baş başa görüştü.

ALBAYRAK: HATASINI ANLADI

Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, antrenmanlara çıkmaya başlayan Jose Sosa’nın hatasını anladığını söyledi. Albayrak, “Artık hayırlı olsun. Sosa takım arkadaşlarına karşı yaptığı hatayı anladı ve antrenmanlara başladı. Kendisi kulübümüzün kontratlı oyuncusu. Aile içinde zaman zaman böyle şeyler yaşanabilir. Beşiktaş’ta kriz var havası estiriliyor ama öyle bir durum yok” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sabah

Cevap ver