Sneijder’den rest… Yönetimin menacerini İstanbul’a çağırıp, yıllık ücretinden feragat istediği Hollandalı yıldız, “Bana haksız yere ceza kesilirken, sözleşmemde indirim yapmamı beklemeyin” mesajını gönderdi.

Galatasaray Yönetimi ile Wesley Sneijder arasındaki ipler giderek geriliyor… Kulüp başkanı Dursun Özbek, verdiği röportajda yöneticileri eleştirdiği için Hollandalı yıldız hakkında ceza konusunda ne gerekiyorsa yapılacağını söylemişti. Sneijder’e 150 bin Euro tutarında bir fatura kesileceği de, menaceri Guido Albers aracılığıyla oyuncuya iletilmişti. Bu gelişme karşısında morali çok bozulan Sneijder’in, Galatasaray’da yola devam etme tutkusu bir anda körelmiş ve farklı seçeneklere kapıları açtığını menacerine iletmişti.

Bu gelişmeler ışığında, Guido Albers İstanbul’a davet edildi ve yöneticilerle bir görüşme gerçekleşti. Konunun cezayla ilgili olacağı sanılıyordu, ancak Sneijder’den indirip talep edildiği ortaya çıktı. Albers bu talebi oyuncusuna iletirken, Sneijder’den çok sert bir cevap geldi.

1.5 milyon Euro’luk uçurum

32 yaşındaki futbolcu, “Bana haksız yere ceza kesilirken, sözleşmemde indirim yapmamı beklemeyin” mesajını gönderdi. Galatasaray Yönetimi de bu tavır karşısında geri adım atmak zorunda kaldı.

Sözleşmesinde Türkiye dışındaki kulüplere yönelik olarak, 7.5 milyon Euro’ya serbest kalma maddesi bulunan Sneijder, Galatasaray’dan yılda 4.5 milyon Euro kazanıyor. Sarı-Kırmızılılar’ın hedefi, ilk etapta bu parayı 3 milyon Euro’ya düşürmekti. Ancak mevcut şartlarda bu hedefin gerçekleşmesi pek de mümkün görünmüyor.

‘Gitmesini istiyorlar’

Kulüp yöneticilerine yakın oldukları bilinen bazı muhalif üyeler, Sneijder’e karşı bir algı operasyonu yapıldığını düşünüyor. Onlara göre, yönetim Sneijder’i gönderip, ondan gelecek bonservis ücretiyle transfer yapmak istiyor. Bunun için de Hollandalı yıldız yıpratılıyor. Söz konusu iddia, sosyal medyada taraftarların en çok konuştuğu başlıklar arasına girdi.

(Fanatik)

Cevap ver