Şu an teknik direktör olarak görev yapan ve hem oyuncuların hem de hocaların psikolojisini iyi bilen Fatih Akyel ve Bülent Uygun, bu cezanın sadece Galatasaray’a büyük zarar vereceği görüşünde.

İşte o açıklamalar…

‘Maddi sıkıntıyı gösteriyor’

“Yönetimin bu cezadan geri adım atacağını düşünüyorum, ancak atılmazsa, kaybeden Galatasaray olacaktır. Böyle bir ceza verilirse, kampta o ona vurdu, bu buna vurdu haberlerini çok duyarız. Bu oyunculardan performans bekleyemezsiniz. Yeni sezon Galatasaray için büyük krizlerle başlar ve toparlayamazsınız. Galatasaray tarihinde böyle bir ceza yok. Bu Galatasaray Yönetimi’nin ne kadar büyük bir maddi sıkıntı içinde olduğunu gösteriyor.”

‘Alacakları düşürmek için!’

“Kulüpler sezon başı oyunculara ceza talimatlarını okuturlar. Futbolcu ne yaptığında ne ceza alacağını bilir. Eğer sezon sonunda başarısızlık varsa bu cezalar ortaya konur. Oyuncuların alacaklarından düşürmektir amaç. Galatasaray Yönetimi de bunu yapıyor. Bu da yönetimdeki başarsızlığın getirmiş olduğu bir karar. Kulübün vermiş olduğu bu cezanın FIFA nezdinde hiçbir yaptırımı yok. Yabancılar FIFA’ya gidecekler, bu paraları çatır çatır alacaklar. Yerliler ise federasyona gidip, elleri bomboş geri dönecekler.” (Fanatik)

Cevap ver