Beşiktaş ligin bitmesine 1 hafta kala şampiyonluk ipini göğüsledi. Maçtan önce sabahın erken saatlerinde başta Beşiktaş ilçesi olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde şampiyonluk havasına giren Siyah-Beyazlı taraftarlar şampiyonluğun bir nevi provasını yaptı. Beşiktaş’ın Osmanlıspor ile oynadığı maçın sonuçlanmasının ardından taraftarların asıl şampiyonluk kutlamaları başladı. Özellikle Beşiktaş Köyiçi’nde toplanan taraftarlar meşeleler ve havai fişekleriyle 14. lig şampiyonluğunu kutlamaya başladı.

ÜNLÜ SANATÇILAR YER ALACAK

Konvoylar oluşturan Siyah-Beyazlı taraftarlar yeri göğü inletirken yaptıkları tezahürat ve marşlarla Beşiktaş’ın zaferini sabaha kadar kutladı. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir ve Adana gibi büyük illerde de Siyah-Beyazlı taraftarlar şampiyonluk coşkusunu yaşadı. Beşiktaş’ın 14. lig şampiyonluğu Türkiye dışında yurtdışında da kutlandı. Başta Almanya, Hollanda ve Belçika olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde yaşayan gurbetçi Beşiktaşlılar zaferi sabaha kadar kutladı.

Bu arada 19 Mayıs’ta Vodafone Arena’da yapılacak kutlamaların kesin programı belli oldu. Arena’daki kutlamalar ışık ve ses gösterileri ile başlayacak. Ardından Beşiktaşlı şarkıcılar konser verecek. Kutlamalarda Hakan Peker, Hakan Altun, Demet Akalın, Hayko Cepkin gibi sanatçıların yer alması kesinlik kazandı.

MAÇ ÖNCESİ CAMİDE DUA ETTİLER

Beşiktaşlı taraftarlar Siyah-Beyazlı takımın oynayacağı Osmanlıspor karşılaşması öncesinde Beşiktaş’ta bulunan camide namaz kıldı ve takımlarının şampiyon olması için dua etti.

cami

Kaynak: Takvim

Cevap ver