ÖZEL HABER – Galatasaray’ın sözleşmesini uzatmak için anlaşmaya vardığı Sabri Sarıoğlu’nun alacağı ücret belli oldu. Tecrübeli futbolcuya Hakan Balta tarifesi uygulanacak ve yıllık 1 milyon 250 bin euro alacak.

Sabri Sarıoğlu ile Galatasaray yönetimi yeni sözleşme konusunda anlaşmaya varmıştı. Yapılacak 2 yıllık yeni sözleşmenin detaylarına Sporcope.com ulaştı. Sabri yeni sözleşmesine göre 1 milyon 250 bin euro kazanacak. Ayrıca maç başı geçen sezon olduğu gibi 15 bin euro almaya devam edecek.

SABRİ İNDİRİME GİTTİ

Geçen sezon Galatasaray’dan maç başları hariç 30 maç bonusu ile birlikte 5 milyon 400 bin TL kazanan Sabri Sarıoğlu gelecek iki sezonda maç başları hariç 4 milyon TL alacak. Yıllık ücretinde 1 milyon 400 bin TL indirime giden tecrübeli fulbolcu ile yakın zamanda resmi sözleşme imzalanacak.

EŞLERİNİN KAVGASI SÖZLEŞMEYİ ETKİLEDİ

Sabri Sarıoğlu’na Hakan Balta tarifesi uygulanmasının hikayesi ise çok ilginç. Hakan Balta’nın eşi Derya Balta ile Sabri Sarıoğlu’nun eşi Yağmur Sarıoğlu’nun kavgalı olması Sabri’nin sözleşmesini etkiledi. Sabri’nin alacağı paranın Hakan Balta’dan daha az ya da yüksek olması halinde yaşanacak bir kriz bu şekilde önlenmiş oldu.

Haber: Yakup Çınar

Cevap ver