Robin Van Persie geri dönüyor!

0

Fenerbahçe’de Teknik Direktör Dirk Advocaat geldiği günden beri kendisinden beklenen Robin Van Persie kartını oynamaya hazırlanıyor. Tecrübeli teknik adam kendisine en çok sorulan soru olan Hollandalı golcüyü milli maç arasında takıma kazandırıyor.

Fenerbahçe’ye transfer olduğu ilk günden itibaren kondiyon ve Vitor Pereira ile uyum problemleri yaşayan Robin Van Persie, ilk onbirde oynayacak fizik seviyesine ulaştı.

Advocaat’ın vatandaşını 15 dakikalık sürelerle başladığı dönemlerden, en son Osmanlıspor maçında 45 dakikaya çıkardığı kondisyon seviyesini milli maç sonrası 60-65’e yükselterek Uçan Adam’ı ilk onbir oyuncusu yapmayı hedeflediği öğrenildi.

Advocaat’ın, Hollandalı golcü ile de bire bir görüşmeler yaptığı ve eski formunu yakalaması için motivasyon telkinlerinde bulunduğu ifade ediliyor.

Tecrübeli teknik adamın, Van Persie’ye özellikle Manchester deplasmanının; dünya yıldızı olduğunu ve eski yeteneğinden hiçbir şey kaybetmediğini futbol kamuoyuna ispatlamak için bir fırsat olduğunu söylediği öğrenildi.

Sarı Lacivertli takımda milli ara sonrası sakatların da iyileşmesi ile tam kadro çalışma imkanı bulunması bekleniyor.

Sadece Jeramain Lens’in tedavisinin devam ettiği Hollandalı oyuncunun hedefinin Alanyaspor maçı sonrasındaki Manchester United Avrupa Ligi karşılaşması olduğu gelen haberler arasında.

Cevap ver