Arjantin 1. Lig ekiplerinden River Plate’in Jose Sosa aşkı bitmiyor. Arjantin basınında yer alan habere göre River Plate’in Sosa için Beşiktaş’a ilk teklifi yaptığı iddia edildi. Yapılan teklifin Beşiktaş tarafından yetersiz bulunarak reddedildiği, River Plate’in ise bu transferde ısrarcı olacağı ve oyuncuyu transfer etmek için elinden geleni yapacağı belirtildi.  uzun süredir transfer gündeminde olan Jose Sosa için Beşiktaş’a ilk teklifini yaptığı ancak yapılan teklifin Beşiktaş tarafından yetersiz bulunarak reddedildiği  iddia edildi.

“Arjantin’e dönmek isteyebilir”

Öte yandan oyuncunun menajeri Ezequiel Manera Arjantin basınına yaptığı açıklamada,”Eğer yapılan teklif yeterli bulunursa Jose Arjantin’e dönmek isteyebilir. Ancak şu anda Beşiktaş için çok önemli bir futbolcu ve burada çok mutlu. Beşiktaş onu kadrosuna katmak için yüksek bedeller ödedi ve River da eğer oyuncuyu kadrosuna katmak istiyorsa bu bedelleri ödemesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sene Metalist Kharkiv’den Beşiktaş’a transfer olan Jose Sosa, bu sezon Beşiktaş formasıyla çıktığı 20 maçta 5 gol 4 asistlik performans sergiledi.

Cevap ver