Riekerink’in izlediği strateji

0

Ankara deplasmanında sakatlığı bulunan Sneijder dışında kadroda değişiklik yapmayan Jan Olde Riekerink, yine Sabri ve Yasin’i sahaya sürerek son haftalardaki ilk 11’ini değiştirmedi.

Son 7 sezonun en iyi başlangıcına imzasını atan Galatasaray’da bu başarının en önemli sahibi hiç şüphesiz Teknik Direktör Jan Olde Riekerink oldu. İlk olarak oyun planını oturtan Hollandalı çalıştırıcı daha sonra ise kadroda istikrarı sağladı. Deneyimli teknik adam, Hollanda Milli Takımı’nda sakatlığı nükseden ve Gençlerbirliği deplasmanında forma giymeyen Sneijder, dışında kadroya dokunmadı.

Sabri’yi sahaya sürüp, Cavanda’yı yine ikinci yarıda oyuna alan Riekerink, Podolski’ye de ilerleyen dakikalarda şans verdi. Yasin’den vazgeçmeyen başarılı çalıştırıcı, zorunlu değişiklikler dışında kazanan kadroya kesin olarak dokunmuyor. Muslera, Hakan, Chedjou, Carole ve Tolga tüm maçlarda 90’ar dakika oynadı.

DE JONG BEKLEMEDE
Sakatlıktan kurtulmasına karşın Tolga Ciğerci ve Selçuk İnan’ın performanslarına takılan Nigel de Jong, Riekerink’ten forma bekliyor. Gençlerbirliği önünde de yedek kulübesinde kalan 32’lik yıldız, çalışmalarını sürdürüyor.

Cevap ver