SPORCOPE DIŞ HABER – Inter’deki başarılı performansının ardından Real Madrid’e transfer olan ancak burada istediği kadar forma giyemeyen Mateo Kovacic ile ilgili transfer detayları çıkmaya devam ediyor.

Yakın zamana kadar ortaya atılan iddialarda, Pjanic’i Juventus’a gönderen Roma’nın kıskacında olduğu belirtilen Kovacic’e bu kez İngiltere’den talip çıktığı belirtiliyor. Liverpool’un Kovacic ile ciddi şekilde ilgilendiği ve Hırvat oyuncunun da İtalya’ya geri dönmek yerine daha heyecan verici bir ligde oynamak istediği belirtildi. Ünlü İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio’nın ortaya attığı iddiada Klopp’un çok beğendiği Kovacic için kiralık ve satılık olarak her yolu deneyeceği iddiası ortaya atıldı.

Geçtiğimiz sezonun başında Inter’den Real Madrid’e 35 milyon euro’ya transfer olan Kovacic bu sezon La Liga’da 17’si sonradan oyuna dahil olmak üzere 25 karşılaşmaya çıkmıştı. Hırvatistan Milli Takımı ile Euro 2016’da mücadele eden Kovacic, az süre almasından dolayı burada da as oyuncu olarak düşünülmüyor.

Cevap ver