SPORCOPE DIŞ HABERLER – İspanyol devi Real Madrid’in başı dertte! La Liga’nın güçlü ekibi geçmişte yaptığı rekor transferlerle yeniden gündemde. Ancak yaşanan gelişmeler, İspanyol kulübüne bu sefer pek sükse yaptıracak gibi durmuyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinin yaptığı habere göre, Avrupa Parlementosu üyeleri, Avrupa Komisyonu’ndan Real Madrid’in İngiliz kulübü Tottenham Hotspur’dan 2013 yılında 101 milyon euro’luk rekor bir bedel ödeyerek kadrosuna kattığı Gareth Bale’in transferi için soruşturma açmasını istedi.

Avrupa Parlementosu’nun üç üyesi Real’in bu rekor transferde usulsüzlük yapıp yapmadığının araştırılması için Avrupa Komisyonu’na yazılı soru önergesi verdi.

İngiliz Muhafazakar Daniel Dalton, Flaman vekil Sander Loones ve Katalan vekil Ramon Tremosa’nın yaptığı yazılı başvuru sonucunda soruşturma başlatılırsa Madrid kulübü ve Galli yıldız da bu olayda yargı karşısına çıkabilir.

Almanya basınından Bild gazetesi daha önce yaptığı haberde; ekonomisi zor günler geçiren İspanya’da, Avrupa Birliği’nin topladığı yardım fonlarının Messi ve Cristiano Ronaldo gibi transferlere harcandığını gündeme getirmişti.

Almanya’da 2012 yılında gündeme gelen bu tarz haberlerde, kamuya 752 milyon euro borcu olan İspanyol kulüplerinin transferlere harcadığı astronomik meblağlar tartışma konusu olmuştu.

Bu ilk değil

Alman ve İngilizlerin iddiaları aslında pek de yersiz gibi görünmüyor. Geçmişte ve günümüzde İspanyol devleri Barcelona ve Real Madrid’in birçok oyuncusu ve yöneticisinin vergi kaçırma suçundan yargılanması söz konusu olmuştu. Hatırlanacağı üzere Lionel Messi, Neymar, Javier Mascherano ve Ronaldo gibi ünlü futbolcuların başı daha önce birçok defa vergi kaçırma suçlamasından dolayı derde girmişti.

Cevap ver