SPORCOPE DIŞ HABERLER – Sezon sonunda Manchester City ile yolları ayrılacak olan Manuel Pellegri için Fenerbahçe’den sonra Milan ismi gündeme geldi.

İtalyan basınına konuşan deneyimli teknik adam da söz konusu iddiaları doğrular nitelikte açıklamalar yaptı ve İtalya’ya yeşil ışık yaktı. Pellegrini, “Şunu açıkça söyleyebilirim ki, her zaman Serie A’da antrenörlük yapmayı düşünmüşümdür” ifadelerini kullandı.

Ancak şu an için yalnızca Manchester City’e odaklandığının altını çizen Şilili çalıştırıcı, “İtalya’da çalışmayı isterim ancak şu an üzerinde çalıştığım başka bir proje var. Milano’da Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak istiyorum” dedi.

Manuel Pellegri’nin bu açıklamalarının ardından İtalyan basınında öne çıkan haberlerde; Milan’ın yeni teknik direktörünün Manuel Pellegrini olabileceği yazıldı. Söz konusu haberde başkent temsilcisinin, mevcut teknik adam Cristian Brocchi ile sezon sonunda yollarını ayırmasına kesin gözüyle bakıldığına da yer verildi.

2015-2016 sezonun Şampiyonlar Ligi Finali, 28 Mayıs tarihinde İtalya’nın Milano şehrinde bulunan San Siro’da oynanacak.

FENERBAHÇE – PELLEGRINI FLÖRTÜ

Sezon sonunda Vitor Pereira ile yollarını ayırması beklenen Fenerbahçe için geçtiğimiz günlerde Manuel Pellegri ismi ön plana çıkmıştı.

NTV Spor ekranlarında yayınlanan Futbol Aktüel progamında değerlendirmelerde bulunan Metin Tekin, sarı lacivertli ekibin Manuel Pellegrini ile ilgilendiği yönünde bir duyum aldığını açıklamıştı.

Metin Tekin, “Fenerbahçe’nin Pellegri’yi çok ciddi şekilde düşündüğünü duydum. Hatta teknik direktör adayların başında Pellegrini. Başarı çizgisi çok yüksek bir teknik adam. Saha kenarındaki duruşu da iyi” ifadelerini kullanmıştı.

Cevap ver