Ozan Tufan’a yeni görev

0

10 numarası olmayan Dick Advocaat, yeni bir oyun modeli üzerinde çalışıyor. Sistemin en kilit ismi ise Ozan Tufan. Genç yıldız, saha içinde artık daha özgür….

Fenerbahçe’de teknik direktör Dick Advocaat, istediği 10 numara transferi yapılmayınca yeni arayışlara girdi. Bugünlerde “orta sahada kapılan topların hızlıca hücum hattına atılması” üzerine kurulan bir oyun anlayışını takımına yerleştirmeye çalışıyor.

Kasımpaşa maçında Topal-Josef-Ozan üçlüsüyle ilk denemesini yaptı. Bu sistem, 2013-14 sezonunda Ersun Yanal’ın takımı şampiyon yaptığı sisteme çok yakın. Yanal’ın o sisteminin en kritik oyuncularından birisi de Emre Belözoğlu’ydu. Advocaat’ın yeni sisteminde de Ozan Tufan, Emre’nin o rolünü üstlenmiş durumda görünüyor. Eski kaptan gibi sahada özgürlük verilen genç yıldız, artık daha çok ileri çıkıp daha fazla sorumluluk alıyor.

JOSEF’TEN CRİSTİAN ÇIKIYOR
Advocaat, tıpkı Ozan Tufan gibi Josef de Souza’nın da saha içi sorumluluklarını artırmak için düğmeye bastı. Hollandalı teknik direktör, savunma yönü ağır olan sambacıyı Kasımpaşa maçında ”forvete yakın orta saha” olarak denedi. Josef, yeni görevinde başarılı da oldu. Nefis bir gol atarak, sık sık da hücuma destek verdi. Cristian Baroni de F.Bahçe’ye defansif orta saha olarak gelmiş, sonradan hücuma yakın oynatılmıştı..

Fotomaç

Cevap ver