Wenger in... Wenger out...

05 Nisan 2017 Çarşamba 18:26
Bir kulüp düşünün ki; bir zamanlar Premier Lig'i domine eden, oynadığı oyunla bütün kulüplerin oyun anlayışını sorgulamasını sağlayan... 
Şimdi ise o kulüp hakkında konuşulan şeyler ve kulübün durumu hiç iç açıcı değil. Arsenal gerek oynadığı oyunla gerek oyuncuların tutumuyla taraftarlarını mutlu ettiği söylenemez. Örneğin hafta sonu Emirates Stadyumunda oynanan Manchester City maçında Walcott'un golüne kendisi dahil kimse sevinmedi. Takımdaşlık duygusu kaybolmuş Arsenal'de! Bir yandan Alexis Sanchez ve Mesut kalacak mı soruları sorulurken, diğer yandan Arsene Wenger'in geleceği tartışılıyor ki tartışılmalı da.
Wenger her zaman gençlere önem veren bir hocaydı. Hatta bazen gereğinden fazla önem verdiğini de gördük. Wenger'in bu tutumuyla kulüp Arsenal Futbol Kulübü olmaktan çıkıp, Arsenal Mesleki Teknik Lisesi'ne dönüştü.
İngiltere'de büyük bir oyuncu transfer edildiğinde ödenen bonservisle takıma katkısı karşılaştırılır. Mesela bir forvet için her golü kaç milyon euroya mal oldu hesabı yapılır. Arsenal'de ise bu durum biraz farklı oldu bu sene. 45 milyon euro verilerek alınan Xhaka için bir kırmızı kartı kaç milyona patladı hesabı yapılıyor. Rakiplerinden Chelsea Kante'yi daha ucuza aldı ve şu an bence Avrupa'nın sayılı orta sahalarından.
Bütün sorunları bir kenara bırakırsak, takımda Alexis Sanchez diye bir gerçek var. Alexis elinden gelenin çok daha fazlasını yapıyor. Takımda savaşan tek oyuncu diyebiliriz ama maalesef sezon sonunda takımda kalma ihtimali %5 ki Chelsea ile anlaştı iddiaları İngiltere'yi çalkalamaya başladı.
Takımda ciddi revizyona ihtiyaç var. Öncelikle Arsene Wenger'in gönderilmesi gerektiğini hatta emekli olması gerektiğini düşünüyorum. Gidip Fransa sahillerinde torunlarıyla vakit geçirebilir.
YAZARIN SON YAZILARI