Trabzon’dan Doğan Güneş

18 Nisan 2017 Salı 22:29
Mahalle aralarında limon kabuğu çöpleriyle futbol oynamaya başladı. Basketbola merakı vardı ancak Trabzon sokaklarında mümkün müydü futboldan başka oyun oynamak? Çok sevmezdi kaleye geçmeyi ilerde oynamayı severdi ama kim bilebilirdi ki Türkiye'nin sayılı kalecilerinden daha sonrasında sayılı hocalarından biri olacağını? Kaleye geçtiği gün kendi kaderini ve Türkiye'nin kaderini değiştirdi Şenol hoca.
Şenol Hoca'nın tüm ülkenin kalbini kazanması 2002 Dünya Kupası ile gerçekleşmişti. 2000 yılında eleştirilerle geçti Milli Takım'ın başına. Saçını eleştiriyordu medya kıyafetini eleştiriyordu ancak oyunu kimse eleştirmiyordu. Kıyafet sponsorun, saç berberin ama oyun Şenol Hoca'nın eseriydi.
Gelelim bugüne. Şenol Hoca ülkenin en başarılı takımını çalıştırıyor. Ve başarının %70i kendisine ait. Başkaları konuşuyor Şenol Hoca ise işine bakıyor. Futbolseverlerin soluksuz izlediği maçtan sonra bile “Mükemmel değildik. Hatalarımız vardı” diyebiliyor. Başka takımlarda sorunlar konuşulurken, Beşiktaşta başarı konuşuluyor. Öncelikle oyuncuların güveni tam hocaya. Forma verilmeyen oyuncular hatayı hocada değil, kendilerinde arıyorlar çünkü biliyorlar ki Şenol Hoca'nın adalet terazisi şaşmaz!
Perşembe günü hem Beşiktaş hem Şenol Hoca kariyerlerinin en büyük sınavlarından birini verecek. Türk halkının güveni takıma, hocaya ve yönetime tam. İlk maçta yaşanan kaza hiçbir şeyi değiştirmez! O kupa ikinci kere gelecek Türkiye'ye. Perşembe gününün anlamı, Türküm diyen her insan için farklı olmalı.
https://twitter.com/oguzhankutluu
YAZARIN SON YAZILARI