Nereden Nereye...

06 Mart 2017 Pazartesi 17:20
Son zamanlardaki Fenerbahçe, özlediğimiz Fenerbahçe'den çok uzak! Peki bunun nedenleri neler?
1-Seyirci: Kadıköy deplasmanı önceden takımların korkulu rüyası iken, artık takım pazar günleri bile 15 bine oynuyor. Oynanan futbol, takımın yarıştan uzaklaşması... bunlar stadın boş kalmasında etken.
2-Yönetim: Taraftar gruplarıyla yönetimin arasının açık olduğu herkes tarafından biliniyor. Ancak yönetimsel anlamda asıl sorun bu değil! Asıl sorun Fenerbahçe'nin geleceği en riskli kulüplerden biri olması. Ödenen yüksek bonservis ve maaşlar, bu paraların karşılığının alınmaması yönetimin yanlışlarından bir tanesi. Diğer bir konu ise yönetimin hem camiaya hem de diğer camialara sergilediği sert tavır.
3-Doymuş Futbolcular: Yaş olarak değil ama para ve başarı olarak doymuş çok futbolcu barındırması, camianın ilerlemesini engelliyor. Fenerbahçe'de oynayan futbolcuların her zaman yeni başarılara aç, sahada her şeyini veren futbolcular olması beklenir lakin takım bu görüntüden çok uzak!
Fenerbahçe'de artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Ve bu çok geç kalınmadan olması gerekiyor. Yönetimin değişmesi çözüm değil önce zihniyetin değişmesi gerekiyor. Sakat Van Persie'ye senelik €5M veren zihniyetten bahsediyorum. Yönetim değişse bile UEFA kriterleri çok sıkı,  artık yani başkanlar zorda kaldığında cebinden çıkarıp veremiyor. Bu bağlamda yönetim değişse bile şahsen her şeyin düzelmeyeceğini düşünüyorum.
YAZARIN SON YAZILARI