Nazar etme ne olur, FEDA de senin de olur!

29 Nisan 2017 Cumartesi 13:51
“Bugünün bir de yarını var” der büyüklerimiz. 2012/2013 sezonu yani FEDA sezonunun başında Beşiktaşlıların da mottosu buydu. Rakiplerinden Galatasaray'ın başında Fatih Terim vardı ve iddialı bir kadro kurmuştu keza Fenerbahçe de yüksek bonservislerle oyuncular almıştı. Örneğin Fenerbahçe'nin Chelsea'den Raul Meireles için ödediği bonservis miktarı, Beşiktaş'ın o sezon ödediği toplam bonservis miktarından bile fazlaydı. Diğer takımlar motoru güçlendirirken, Beşiktaş şasisini güçlendirdi. Rakiplerinin 1/10i bütçeyle kurulan takımlarıyla o sezonu 3. bitirdiler. Kandil mesajları gibi toplu gönderilen bir mesajdı bu rakiplerine ve mesaj tek kelimeydi: “Geliyoruz!”. 
2012'den günümüze rakipleri parasını har vurup harman savururken, Beşiktaş bayram harçlıklarını harcayan çocuk gibi dikkatli davrandı parasını harcarken. Geçen senenin sonunda bunca emeğin karşılığı alındı. Bir zamanlar FEDA diye dalga geçilen, terbiye sınırlarını zorlayan pankartlarla küçük düşürülmeye çalışılan Beşiktaş, yeni stadında ilk şampiyonluğunu kazanmıştı. Peki o sıralar diğer kulüplerde neler oluyordu? Galatasaray maddi sorunlardan dolayı Avrupa Kupalarından men edilmişti ve UEFA tarafından çok sıkı kriterlere tabi tutuluyordu. Fenerbahçe elindeki sermayenin çoğunu o sene kullanmıştı ama ortada başarı yoktu ve ilerleyen günlerde UEFA tarafından geleceği en riskli kulüp ilan edilmişti.
Bu senenin de en güçlü şampiyonluk adayı Beşiktaş, geldiği yere kolay gelmedi lakin bu daha fragman! film daha yeni başlıyor. Galatasaray ve Fenerbahçe parasını böyle harcadığı sürece Türk futboluna yaptıkları tek iyilik, diğer kulüplerin önünü açmak olur. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın önünde çok başarılı bir Beşiktaş örneği var yani kurtuluşu uzaklarda aramaya gerek yok. Çözüm basit: Nazar etme ne olur, FEDA de senin de olur!
YAZARIN SON YAZILARI