Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Fransa ekibi Monaco ile eşleşti. Sarı-lacivertli takımın Asbaşkanları Önder Fırat ve Nihat Özbağı Monaca kurasını değerlendirdi. Fırat, Monaco karşısında turu geçen taraf olacaklarına inandıklarını belirtirken, Özbağı ise En kuvvetli takımla eşleştiklerini söyledi.

TURU GEÇEN TARAF OLACAĞIZ

Kuranın ardından Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Önder Fırat, güçlü bir takımla eşleştiğimizi dile getirirken, “Monaco, iyi bir takım ama biz de özellikle yeni transferlerimizle çok iyi bir kadro kurduk. Artık Şampiyonlar Ligi için mücadele ediyorsak Monaco gibi güçlü takımlarla eşleşmek muhtemel. Hatta daha da güçlü takımlarla da eşleşebilirsiniz. Turu geçen taraf olacağımızı düşünüyorum” dedi.

EŞİT ŞARTLARDA MÜCADELE EDECEĞİZ

Milli maçlar nedeniyle takıma geç katılan oyuncuların herhangi bir dezavantajının olup olmayacağı konusunda ise, “Milli maçlardan dolayı bazı oyuncuların geç dönmesi bizim için ne kadar dezavantaj ise Monaco için de öyle. Onların da Milli takımlarda olan oyuncuları var. Nitekim eşit şartlarda mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

EN KUVVETLİ TAKIM İLE EŞLEŞTİK

Nihat Özbağı, ise: “Kuşkusuz en kuvvetli takım ile eşleştik. Ancak biz de güçlü bir takımız. Bu noktada bir fark yok. Çok iyi bir kadro kurduk. Geçtiğimiz sezon ki kadroya takviyelerimiz oldu. Monaco’yu eleyebilecek güçteyiz. Bu turu geçtiğimizde bir sonraki turda daha güçlü takımlar ile eşleşeceğiz. Bizim yapmamız gereken tek şey, oynayacağımız eleme maçlarını geçmek. Rakip kim olursa olsun kazanmak için sahada olacağız. Hazırlık maçlarıyla da o güne kadar daha hazır bir seviyeye geleceğiz. Tabii burada en önemli şey, evimizdeki maçta taraftarımızın takımımızı yalnız bırakmaması. Tribünlerinde tamamıyla dolu olması gerekir.” ifadesini kullandı.

Cevap ver