Evinde Amedspor karşısında 2-0 geriden gelen Medipol Başakşehir’in iki golünü de atan eski milli futbolcu Semih Şentürk, yaptığı sevinç ile bir anda Türkiye’nin gündemine düştü.

Attığı ikinci golün ardından konuk takım Amedspor tribünlerinin önüne giderek asker selamı veren Semih Şentürk, sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında bir numaraya çıktı.Twitter’da TT listesinde bir numara olan Semih Şentürk’e, Amedspor Sportif Faaliyetler takımının resmi twitter hesabından imalı tepki geldi.

Yapılan açıklamada; “BİLGİ: Son dakikada attığı golden sonra Amedspor tribünlerine dönerek asker selamı veren Semih Şentürk henüz askerliğini yapmamıştır” denildi.

Maçın arından iki takım oyuncuları arasında koridorda tartışma çıksa da olaylar büyümeden yatıştırıldı.

Semih Şentürk’ten açıklama geldi
Eski milli futbolcu Semih Şentürk, tartışma yaratan gol sevinci hakkında Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulundu. Başakşehir’in tecrübeli golcüsü Semih Şentürk; “Bedelli askerlik yaptım. İstiklal Marşı ıslıklandı, askere küfür edildi. Bunlar zoruma gitti” dedi.

Medipol Başakşehir’in kupadaki rakibi Büyükçekmece
Başakşehir, 1 Şubat Pazartesi günü saat 18:00’da Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda Büyükçekmece Tepecikspor’i konuk edecek.

Cevap ver