Son olarak Galatasaray’da görev yapan ve eski Milli Takım hocalarından Mustafa Denizli, Türkiye’nin Euro 2016 macerası ile ilgili konuştu.

Denizli, Türkiye için kritik önem taşıyan maçının İspanya maçı değil Çek Cumhuriyeti maçı olduğunu belirterek Fatih Terim kalitesindeki hocanın kesinlikle yolunu bularak tkaımı başarıya götüreceğini söyledi.

Mustafa Denizli’nin açıklamaları şu şekilde:

“DÜNYADA YARATICI OYUNCU EKSİKLİĞİ VAR”

“Maçların tamamını izlemeye çalıştım. Maçlarda keyif aldığım dönemler çok kısa parçalar. Bu bugünün sorunu değil. 2002 Dünya Kupası’ndan sonora keyif aldığım maç sayısı azaldı. Yaratıcı oyuncu sayısının azalması biraz etkili. Taraftarları çekebilen bireysel oyunculardır. Bizde de dünyada da bu isimler azalıyor. Avrupa’da önemli işler yapan oyuncular da bu kıtadan değil. Bu manada turnuva eksik kalıyor.”

“SADECE ÇEK CUMHURİYETİNİ YENERSEK GRUPTAN ÇIKARIZ”

“İyi oynamadığımız bir gerçek. Geriye dönüp baktığınızda bu takım iyi bir seri yakalamış bir takım. Turnuvalar, beklentiler çok farklıdır. Türkiye son katıldığı 3 turnuvada da derece yapmış bir ülke. Katıldığımız son 3 turnuvada da yenilgiyle başladık. İspanya maçı dahi umutsuzluğa kapılacak bir durum olmaz. Çek Cumhuriyeti maçını kazandığımız zaman gruptan çıkarız. 1 puanla bile çıkan üçüncüler bulabiliriz. Türkiye alışık olduğu şekilde başladı, inşallah da alışık olduğu şekilde bitirir”

“BÜLENT KORKMAZ, ALPAY ÖZALAN…”

“Bazı bölgelerde Türk futbolu sıkıntı yaşıyor. Savunmada Alpay’dan, Bülent’ten bugüne kadar burada ikili üçlü isimler oluşturamadık. Görev verilen oyuncular yeterince oralarda kalamadı.”

“ARDA’NIN İSPAT ETMESİ GEREKEN BİRŞEY YOK”

“Arda eleştirildiği kadar kötü oynuyor mu? Bu göreceli birşeydir. Beklentiler yüksek olduğu için bunlara maruz kalıyor. Beklenti çok yüksek olduğu ve yetenekli olduğu için oluyor. Hem Türkiye, hem de İspanya’nın beklediği şartlara ulaşamaması İspanya’da bir polemik konusu da oldu. Hem İspanya hem de Türk futbolseverlere nasıl bir futbolcu olduğunu gösterebilmek için önemli bir sahnede. Arda’nın ispat etmesi gereken birşey yok. Benim tanıdığım Arda bazı şeyleri içinde yaşar. Dile getirmez.”

“HOCAMIZ KADAR BU TURNUVALARDA OYNAYAN KAÇ KİŞİ VAR”

“İspanya hem Avrupa hem de Dünya Şampiyonu olduğu kadronun çok uzağında. Biz daha iyi Milli Takım’ın içindeyiz. Hocamız kadar bu turnuvada mücadele eden kaç hocamız var. O bulduğu yoldan yürüyecektir. Çek Cumhuriyeti maçını kazanacağımızı düşünüyorum”

“SÜRPRİZ OLMAZ”

“Bugüne kadar oynanan maçlardan yola çıkarak 1-2 tane takım hariç kim şampiyon olursa sürpriz olmaz”

(Lig TV)

Cevap ver