Rıdvan Dilmen’den Arda ve Terim Açıklaması

0

Rıdvan Dilmen, NTV Spor’da Akhisar Belediyespor – Fenerbahçe maçını değerlendirirken, Fatih Terim ve Arda arasında yaşanan gelişmeleri aktardı..

Usta yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV Spor’da Akhisar Belediyespor – Fenerbahçe maçını değerlendirdi. Dilmen, 90 dakika, iki takımın performansı ve diğer detaylarla ilgili görüşlerini maçın hakemi Halil Umut Meler için de övgü dolu sözler sarfetti. Rıdvan Dilmen’in, Fenerbahçe’nin 3-1’lik üstünlüğüyle sona eren mücadele sonrası yaptığı yorumlar şu şekilde:

“Fenerbahçe ligde tutunabilmek için üst üste maç kazanmalı. Manchester maçından sonra Akhisar’da oynamak kolay değil. Aatif, golde ayağının dışıyla bir Quaresma pası verdi, şahane bir asist yaptı. Çok enteresan bir şey var, Van Persie oynadığı süreye göre çok gol atıyor. Fenerbahçe pozisyon üretemese de hiç tehdit almadı.”

“Akhisar’ı beğenmedim. Net iki pozisyonu var. Biri kafa diğeri de penaltı. Sahneye çıkması gereken 2 oyuncu var; biri Lens, biri de Volkan.”

Dilmen’in ikinci yarının ardından yaptığı değerlendirmeler ise şöyle:

“Ben bugünkü hakemi ciddi bir hata yapmasına rağmen çok beğendim. Uzun zaman sonra mükemmel bir hakem seyrettim. Maç bittiğinde Akhisarlı futbolcular da Fenerbahçeli futbolcular da hakemi tebrik ettiler.”

“Akhisar bir revizyona giden bir takım. Fenerbahçe gol yemeden Konya ve Karabük maçlarını kazanmış, sonra Manchester’ı yendi. Bugün de gol yemeden bitirmek üzereyken Rodallega son saniyede attı.”

“Fenerbahçe’nin imdadına ikinci gol yetişti. Lens muazzam bir pas verdi. 2-0’dan sonra rakibin direnci düştü.”

“Fatih-Serdar anlaşmazlığında ben golü Fatih’e yazarım. Ciddi bir hata ve komik bir golle 3-0 oldu maç.”

“Aatif Chahechouhe gözden çıkarılacak bir oyuncu değil. Bugün maçı koparttı.”

“ARDA İLE BİRLİKTEYKEN HOCAYI ARIYOR”

Rıdvan Dilmen, Emre Belözoğlu’nun Fatih Terim ile Arda Turan’ın barışmasında aracılık etmesi hakkında da konuştu.

“Arda, Burak, Selçuk ve Gökhan’ın olması bizi mutlu eder. O zaman biz Emre Belözoğlu’na teşekkür ederiz Emre, Arda ile hocayı görüştürmese Arda milli takımda yoktu, öyle mi? Emre Belözoğlu’na Alla razı olsun. Emre’ye sağolsun. Emre o zaman 3 aydır neredesin? Emre Belözoğlu Arda ile birlikteyken hocayı arıyor. Konuşturuyor ve arayı bulduruyor, bitiyor”

“SORUN NEYMİŞ YANİ?”

Volkan’ın milli takım cevabı sert oldu. Bu gelişmeler oyuncuları konuşturuyor. Neresi doğru ki? 79 milyondan özür dilemesi gerekiyor dediler, dileyen yok. Sonra bu çocuklar bir anda geldi. Arda son 4-5 maçtır oynamıyor. Şimdi oynamadığı dönemde alıyor. Tuhaf… Sorun neymiş yani? Kim kaybetti. Biz kaybettik, 2 puanımız var.

 

Cevap ver