Mourinho: Onun suratını dağıtacağım!

0

İngiliz gazeteci Robert Beasley, Manchester United’ın teknik direktörü Jose Mourinho hakkında yazdığı kitabında Portekizli teknik adamın, Arsene Wenger’e olan nefretini konu aldı.

Manchester United’ın teknik adamı Jose Mourinho, 2004’te ilk kez İngiltere’ye adım attığından beri Arsenal’in menajeri Arsene Wenger ile yıldızı barışmıyor.

Mourinho, aradan geçen 12 yıl boyunca Fransız teknik adam hakkında “başarısızlık uzmanı” ve “röntgenci” ifadelerini kullanmaktan çekinmedi. Portekizli teknik adam, en son Premier Lig kupasını 2002’de kazanan Topçular’ın teknik adamı için “Eğer 8 yıl Arsenal’de her hangi bir gümüş parçası kazanmadan kalabilseydim Londra’yı terkeder, bir daha asla geri gelmezdim.” açıklamasını yapmıştı.

Tarih 22 Mart 2014’ü gösterdiğinde Arsene Wenger, 1996’dan beri çalıştırdığı takımla birlikte bininci maçına çıkacaktı. Rakip ise, Portekizli teknik adamın yönettiği Chelsea idi ve maç Stamford Bridge’de oynanacaktı. 6-0’lık Maviler’in üstünlüğü ile sonuçlanan karşılaşmada deneyimli Fransız hoca aşağılanmış ve basın toplantısına çıkmamıştı.

Premier Lig’e 3. kez Manchester United ile birlikte dönen teknik adamın yakın arkadaşı gazeteci Robert Beasley’nin kaleme aldığı Jose Mourinho adlı kitapta Portekizli menajerin kariyerinin yanı sıra Wenger’e olan öfkesi anlatılıyor.

Teknik adamın Maviler’deki 2. döneminde İspanyol futbolcu Juan Mata’yı satması üzerine Wenger, Chelsea’nin çok iyi bir oyuncusunu kaybettiğini belirtmiş; bu gelişmenin ardından sinirlenen Mourinho, “Wenger’i bir gün saha dışında bulup suratını dağıtacağım” ifadesine Beasley’de kitabına yer verdi.

“Wenger güldü geçti”

Öte yandan Arsene Wenger, yarın Antonio Conte önderliğindeki Chelsea ile deplasmanda oynayacağı maçın öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Wenger, Mourinho’nun suratını dağıtacağı iddiaları karşısında gülmekle yetindi. Fransız teknik adam, kitapta anlatılan olaylardan haberinin olmadığını ve kesinlikle okumayağını sözlerine eklerken konu hakkında yorum yapmak istemediğini belirtti.

Sadece futbol konuşacağının altını çizen deneyimli teknik adam, Portekizli’nin sert iddiaları karşısında “yıkıcı değil, daha çok yapıcı bir insanım” dedi.

Mourinho’nun merak edilen kariyerinin detaylarını konu alan kitabın 29 Eylülde piyasaya çıkması bekleniyor.

(Fanatik)

Cevap ver