SPORCOPE DIŞ HABERLER – Bu sezon alınan başarısız sonuçlarla 2013’te başladığı ikinci Chelsea macerasının sonuna gelen Jose Mourinho, Manchester United’ın başına geçmek için gün sayıyor. İngiliz basınına göre, Mourinho, yakın arkadaşlarına Manchester ekibi ile anlaştığını ve gelecek sezon ‘Kırmızı Şeytanlar’ın teknik direktörü olacağını açıkladı. Geçtiğimiz hafta çıkan haberlerde, Portekizli teknik adamın sezon sonunda büyük bir olasılıkla Manchester United’dan ayrılacak olan Louis van Gaal’in koltuğunun yeni sahibi olacağı konuşuluyordu.

Jose Mourinho, Aralık 2015’te sonlanan Chelsea teknik direktörlüğü görevinden sonra hiçbir kulüpte görev almadı. Mourinho’nun sezon sonuna kadar bekleyip Manchester United’ın başına geçmek istediği biliniyordu.

Van Gaal için son geldi

Çıkan son haberlere göre, Mourinho arkadaşlarına Manchester ekibi ile anlaşmanın tamamlandığını ve sezon sonunda takımın başına geçeceğini söyledi. Bu haberler aynı zamanda, iki yıldır teknik direktörlük görevini sürdüren ve çok tartışılan Louis van Gaal’in de Old Trafford günlerinin sonuna geldiği anlamını taşıyor.

Milyonlarca sterlin harcamasına rağmen herhangi bir kupa kazanmayı başaramayan Louis van Gaal’in bir senelik daha kontratı bulunuyor. Taraftarların Hollandalı teknik adamdan memnuniyetsizliği günden güne artarken, van Gaal geleceği hakkındaki sorulara sinirli cevaplar vermeye devam ediyor.

Guardiola ile rekabete devam

Manchester United’ın Jose Mourinho hamlesini özel kılan bir başka faktör, büyük bir rekabet içinde olduğu Pep Guardiola’nın Manchester City’nin başına geçmesi. İkili İspanya’da başladıkları rekabetlerinin yeni sayfasını İngiltere’de açacak.

Robson: Giggs görevi hakediyor

United’ın efsanelerinden Bryan Robson ise Mourinho kararını desteklemediğini açıkladı. Portekizli çalıştırıcının yerine Ryan Giggs’in tercih edilmesi gerektiğini belirten Robson, “Ryan, United’ın Guardiola’sı olabilir, buna eminim. Evet o sessiz bir çocuk ama bu bir fark yaratmamalı. O oynarken de hep daha derin düşünürdü ve bu noktaya gelmek için çok çalıştı” dedi.

Robson, “Guardiola’nın zeki ve harika bir futbol beyni olduğu konuşuluyor. Ryan’ın ondan farkı yok Onun sadece neler yapabileceğini göstermeye ihtiyacı var. Onun tecrübesiz olduğunu söyleyenler var ama o 26 sene Sir Alex Ferguson’un nasıl çalıştığını izledi ve şimdi de van Gaal’i izliyor. O United’ın ruhu. 13 yaşından beri kulüpte ve kendisinden neler beklendiğini biliyor” sözleriyle Giggs’e şans verilmesi halinde başarılı olacağına inandığını belirtti.

Cevap ver