BERLIN, GERMANY - OCTOBER 16: Jerome Boateng, Mesut Oezil and Bastian Schweinstieger of Germany line up at the start of the FIFA 2014 World Cup qualifier group C match between German and Sweden at Olympiastadion on October 16, 2012 in Berlin, Germany. (Photo by Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images)

Almanya’ya Euro 96 zaferini getiren teknik adam Berti Vogts, seremonide Alman milli marşını söylemediği için yoğun eleştiriler alan Türk asıllı yıldız Mesut Özil’e sahip çıktı.

Almanya’nın 2-0 kazandığı Ukrayna karşılaşması sonrası Mesut’un marş için eleştirilmesini inanılmaz derecede anlamsız bulduğunu belirten Vogts, “Mesut’un marşı söylemesi yerine Bastian Schweinsteiger’e verdiği gibi pas vermesini isterim. Ben de futbolculuğumda ve milli takımdaki görevim esnasında milli marş söylemedim. Franz Beckenbauer, Gerd Müller, Sepp Meier ve Wolfgang Overath da söylemezdi” diye konuştu.

Geçen hafta Almanya’da son dönemde tırmanışa geçen ırkçılık söylemleri sonrası Mesut Özil aşırı sağcı AFD Partisi tarafından hedef gösterilmişti. Mesut Özil zaman zaman karşılaşmalar esnasında verdiği Türkçe tepkilerle nedeniyle de basının dikkatini çekmişti. (Sabah)

Cevap ver