Mehmet Demirkol’dan çok çarpıcı Terim iddiası

0

1. Mehmet Demirkol’dan çok çarpıcı Terim iddiası

Yorumcu Mehmet Demirkol, NTV Spor’daki Spor Servisi programında, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Futbol Federasyonu eski başkanı Haluk Ulusoy’un, A Milli Takım’daki Fatih Terim-Arda Turan gerginliği için söylediği; “Arda’ya yapılan ayıp. Özür dileyecek biri varsa bu Futbol Federasyonu Başkanı, yönetimi ve teknik heyetidir” sözleri büyük yankı yarattı. Ulusoy’un açıklamalarını değerlendiren yorumcu Mehmet Demirkol, çarpıcı bir iddiada bulundu.

Demirkol, şunları söyledi:

2. “TERİM İLE İLGİLİ YANLIŞ BİR ALGI VAR”

“Fatih Terim gibi bir isim de üst üste hatalar yaparsa, kendisini cezalandırır. Tümer Metin, Nihat Kahveci.. Hiçbiri bu seviyenin hocaları değil. Fatih Terim’le ilgili yanlış bir algı vardır. Yardımcılarından hiç fikir almadığı düşünülür aksine yüzde yüz konuşur. Ama son kararı o verir. Böyle bir hocanın daha güçlü bir yardımcı antrenör kadrosuyla orada olması lazım.

3. “TERİM’İN YARDIMCILARI KİM?”

Bugün Fatih Terim’in yardımcıları kim, bilmiyorum. Bu tip hatalar olabilir. Ama tüm bunları görmeyip, tek suçlu hocayı ilan etmek, bana çok iyi niyetli gibi gelmiyor.”

4. “ARDA ÖYLE OLMADIĞINI SÖYLEDİ”

“Ben ortada özür dilenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ben Fatih hocaya basın toplantısında da sordum, ‘Melo-Riera olayından daha vahim bir olay mı oldu?’ diye, Arda öyle bir şey olmadığını söyledi. Arda’nın açıklamaları o yönde.”

5. “İSTİFA HABERİ ÇIKMADI ÇÜNKÜ…”

“Fatih Terim’in istifa ettiğine dönük haberler çıktı. Böyle bir dedikodu ortalıkta dolaştı. Spor servisleri de alarma geçti. Ama böyle bir şey dolaştı. İstifa ettiği bilgisi reddedildiği için hiçbir yerde böyle bir haber çıkmadı.”

Cevap ver