Mehmet Demirkol, Monaco – Fenerbahçe maçının ilk yarısı sonunda NTVSPOR ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. Maç öncesi Fenerbahçe’nin kaleci transferine ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Demirkol, eleştirilerine de kaleden başladı. “Kötü bir kaleci performansı. Ertuğrul maalesef iyi değil” diyen Demirkol, Fenerbahçe’nin oyununu da eleştirdi.

Sarı-Lacivertli ekibin ilk yaridaki futboluna eleştiriler getiren Demirkol, “Fenerbahçe’yi ilk maçta iyi bulmuştum, direkt oyunundan dolayı. Ama bu direkt oyun değil, dan dun! Her seferinde pas opsiyonlarının ortaya çıkması lazım. Üç tane pas opsiyonu vardır, atabiliyorsanız ne ala. Ama Fenerbahçe sıkışıyor uzun vuruyor, sıkışıyor uzun vuruyor” diye konuştu.

‘Fernandao 11 kilo fazla’

Demirkol, formsuzluğuyla tepki alan Fernandao’yu da ve dolaylı olarak onu oyunda tutan Pereira’yı da eleştirdi: “İsmi çok çekici gelmese de ben Ramazan’ın kullanılabileceğini düşünüyorum. Dar alanda iyi işler yapabilir. Şu Fernandao’nun bu kiloyla gelip bu formuyla bu kadar sahada kalamıyor olamaması lazım. Fernandao geldi, 11 kilo fazlası var, ‘oyna’ olmaz! Yani bunları çözmek lazım önce. Ben turun hala çok uzak olduğuna inanmıyorum. Yeter ki Braga maçında yapılanlar yapılmasın.”

‘Korneri yedi faulu görmedi

Mehmet Demirkol, herkesin merak ettiği pozisyonla ilgili de çarpıcı bir yorum yaptı. Fenerbahçe’nin yediği ilk gol öncesi Ozan Tufan’a yapılan hareketle ilgili konuşan Demirkol, hakem Artur Dias’ı hedef aldı: Hakem çok iyi değil bence. Önemli ama bir korneri yedi bence. Golden önceki faulü görmedi.

Mehmet Demirkol, Monaco – Fenerbahçe maçının 2. yarısı hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Demirkol maçın 2. yarısında hakemin 2 penaltıyı es geçtiğini ve Ertuğrul’un performansının yeterli olmadığını söyledi.

İşte Mehmet Demirkol’un 2. yarı yorumları;

“Yüzde yüz hazır olan bir Volkan Demirel, yenen 4 golü de yemezdi. Üç golde de çok ciddi savunma hataları var. Bu seviyedeki bir savunmanın bu kadar dengesiz yakalanmaması lazım. Maçta ciddi hakem hataları var. Bana göre iki pozisyonun ikisi de penaltıydı. Her şeye rağmen Fenerbahçe turu geçebilirdi. Geçseydi hak etmiş de olurdu.” (Fanatik)

Cevap ver