SPORCOPE DIŞ HABERLER – Beşiktaş’ın transfer gündeminde yer alan ve taraftarı fazlasıyla heyecanlandıran Mario Balotelli’den kötü haber geldi.  Siyah Beyazlı taraftarların Eto’o ile beraber kadrosunda görmeyi arzuladığı, Italyan oyuncunun Türkiye’ye gelmek istemediği iddia edildi. Balotelli’nin gerekçe olarak ise; Türkiye’de yaşanan siyasi durumu gösterdi.

CNN ve La Gazetta dello Sport’un muhabirliğini yapan İtalyan gazeteci Tancredi Palmeri, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Mario Balotelli’nin siyasi durum nedeniyle Beşiktaş’a gelmek istemediğini söyledi.

Beşiktaş Mario Balotelli’yi 2 gün önce yalanlamıştı.

Beşiktaş iki gün önce yaptığı açıklamada Mario Balotelli’nin siyah beyazlı takımı istediğine yönelik Fikret Orman’ın söylediği iddia edilen sözler yalanlandı.

Beşiktaş kulübünden yapılan açıklamada Fikret Orman’a ait olduğu iddia edilen sözlerin asılsız olduğu belirtildi.

Siyah Beyazlıların açıklaması şu şekilde:

“Fanatik gazetesinde Orhan Yıldırım imzasıyla yayımlanan ‘Fikret Orman: Balotelli bizi istiyor’ başlıklı haber asılsızdır.

Haberde Başkanımız Fikret Orman’ın ismi kullanılarak Balotelli’yi takımda görmek istediği ve futbolcunun da Beşiktaş’ta oynamayı istediği şeklindeki ifadeler başkanımıza ait değildir.

Taraftarlarımızın ve kamuoyunun basın-yayın organlarında yer alan transfer iddialarına değil, kulübümüzden yapılacak resmi duyurulara itibar etmesini rica ederiz.”

Cevap ver