Mircea Lucescu, Rus basınına konuştu. Rumen teknik adam Türkiye’de genç oyuncularının yetişmesinin sistemden kaynaklı çok zor olduğunu söyledi.

Genç yaş gruplarının eğitimi hakkında açıklamalar yapan Lucescu, gençleri eğitmek adına Türkiye’nin zor bir ortama sahip olduğunu vurguladı.

Çalıştığı tüm takımlarda genç oyuncularla kampta birlikte çalıştıklarını ifade eden Rumen teknik adam, “Zenit’te çok sayıda genç oyuncu olduğunu öğrendim. Kulüp yetkilileriyle de bu konuyu konuştum. 2 yıl boyunca genç oyuncular A takım ile antremanlara katılacak ve deneyim sahibi olacaklar.” dedi.

Bu sistemi çalıştığı her kulüpte yaptığını sadece Türkiye’de yapamadığını dile getiren Lucescu, “Bu sistemi Türkiye’de yapamadım. Türk kulüplerinin başkanları 1 numara olmak istiyorlar. Bunun için de ne yapmak gerekiyorsa onu yapıyorlar. Gerekiyorsa Van Persie’yi transfer ediyorlar. Genç oyuncu yetiştirmek yerine yıldız oyuncu almayı daha uygun buluyorlar. Buna rağmen Galatasaray ve Beşiktaş’ta şampiyonluk yaşadım.” ifadelerini kullandı.

Cevap ver