Galatasaray’ın ön anlaşma yaptığı Lucas Leiva, Liverpool’daki istatistikleri ile ne kadar doğru bir karar olduğunu gösterdi.

Cim-Bom’un transferi için İngiliz kulübüyle anlaşma sağladığı 29 yaşındaki Brezilyalı ön libero, aynı mevkideki rakiplerine göre hemen hemen her istatistikte önde olduğu görüldü. Kazanılan ikili mücadele, kazanılan hava topu, toplam ileri pas, anahtar pas ve ortalama pas uzunluğunda geçen sezonki rakamlara bakıldığında, Leiva, Fenerbahçeli Mehmet Topal, Beşiktaşlı Atiba, Cim-Bom’dan Inter’e giden Melo ile birlikte yine Galatasaray’a transferi gündeme gelen Diarra ile kıyaslandı.

HAVA TOPLARINDA ZİRVEDE

Kazanılan ikili mücadele ortalamasında 3.90 ile rakiplerine fark atan Leiva, kazanılan hava topunda da yine 2.71 ile zirvede yer aldı. Toplam ileri pas istatistiğinde de durum değişmedi. Liverpoollu oyuncu, 50.21 ortalama ile rakiplerine büyük fark attı. Maç içerisine anahtar pas tablosunda da Leiva yine önde yer buldu.

Leiva’nın bu değerlendirmede geçildiği tek yer ortalama pas uzunluğu oldu. Bu alanda zirveyi Fenerbahçeli Mehmet Topal alırken, onu Melo takip etti.

GALATASARAY’DAN İZİN İSTEDİ

Lucas Leiva, Türkiye’ye gelmek için Galatasaray’dan süre istedi. Liverpool ve Leiva ile anlaşan Galatasaray, futbolcudan gelen “Tedavimi İngiltere’de sürdürmek istiyorum. Bunun için bana bir hafta daha süre verebilir misiniz?” isteğini kabul etti. Leiva’nın gelecek hafta içinde İstanbul’a geleceği bildirildi. (Milliyet)

Cevap ver