Süper Lig’in 32. haftasında G.Saray’ı mağlup eden Beşiktaş, F.Bahçe’nin de Başakşehir’e mağlup olmasıyla bir anda şampiyonluk yarışında çok büyük bir avantajı eline geçirdi. Bu hafta mabedinde Osmanlıspor ile oynayacağı maçta 1 puan dahi alsa şampiyonluğunu ilan etme fırsatı yakalayan siyah-beyazlılar, bu ihtimalin doğmasının ardından ligin son haftasında Torku Konyaspor ile oynayacağı maçı İstanbul’a aldırıp kupayı bu karşılaşmanın ardından stadında kaldırmak için yeşil-beyazlılar ile temasa geçti.

Çarşamba günü Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan bu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Beşiktaş’ın bu konuda bir talebi vardı. Ama tek taraflı olarak istemekle bu işler olmuyor. 18 bin kombine sahibi taraftarımız başta olmak üzere sporseverlerin ve maç günü kazanç sağlayan esnafımızın mağduriyet yaşamaması adına böyle bir durumu kabul etmemiz söz konusu olamazdı” dedi ve 34. hafta maçının Konya’da oynanacağını açıkladı.

‘FAZLASINI KAYBEDERİZ’

BU durumun ortadan kalkmasının esas sebebi, Beşiktaş cephesinin yaptığı başvuru sonrası Konya tarafından gelen talebi kabul etmemesi. Siyah-beyazlılar, rakibin kapısını “Osmanlı maçında şampiyonluğu ilan edersek, son maçı İstanbul’da oynayalım” önerisiyle çaldı. Konyalılar ise “O maçın stat geliri, gelecek taraftarların il ekonomisine katkısı bizim için önemli” diyerek maçı İstanbul’da oynamak için 5 milyon Euro istedi.

Yeşil beyazlıların yetkilileri, “Son maç İstanbul’da oynanırsa il olarak bu rakamların çok daha fazlasını kaybedeceğiz. Üstelik Beşiktaş kendi evinde ve taraftarı önünde kupayı alacak” derken Beşiktaşlılar bu talebi reddetti. Kartal, eğer Osmanlı maçında şampiyonluğunu ilan ederse Konya maçına günübirlik gidecek ve 19 Mayıs’ta şampiyonluk kutlaması yapacak.

Kaynak: Vatan

Cevap ver