Basketbol dünyasının ünlü isimlerinden biri olmayı başaran Bryant, açıklanan bilgilere göre milyonlarca dolarlık yeni bir yatırım fonu hazırladı.
Üstelik daha önce projeleri ile başarıya ulaşmış olan girişimci Jeff Stibel de işin içerisinde. Kafa kafaya veren ikili, tam 100 milyon dolar değerinde bir yatırım fonu kurduklarını resmi olarak açıkladı.
Veri Şirketleri Ön Planda
Konuyla ilgili açıklama yapmayı ihmal etmeyen ünlü basketbolcu, çıktığı maçların çoğunu kazanmasına rağmen bu başarılarının gelip geçici olduğunu belirtti.
Bunun yerine daha kalıcı bir şeyler yaratmak istediğini dile getiren Bryant, Jeff Stibel ile bir araya gelerek 100 milyon dolar değerinde bir yatırım fonu oluşturduklarını bildirdi. Ana konu ise daha çok veri şirketleri olacak. Yeni ve potansiyeli yüksek projelere katkı sağlanması bekleniyor.
Nike’ın Kurucusundan İlham Aldı
Defalarca kez Nike ile çalışan Bryant, bu alanda şirketin CEO koltuğunda oturan Mark Parker’dan akıl aldığını ve nitekim bu işte ona danışacağını da söyledi. Bir nevi yatırım konusunda basketbolcuya akıl hocalığı yapacak olan Parker, verilecek olan kararlara etki edebilecek.
ShiftDelete

Cevap ver