Samsun’da vatandaşlar, FETÖ’nün darbe girişimine karşı “demokrasi nöbetine” devam ediyor. 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara ile başpehlivan üçüncüsü Şaban Yılmaz da vatandaşlarla birlikte darbe girişimine tepki gösterdi.

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan platformun üzerinden halkı selamlayan başpehlivanlar, aldıkları ödülleri şehitlere yad ettiler.

Burada konuşan Kara, bu millete darbe girişiminde bulunan zihniyeti lanetlediğini söyledi. 

”Reisi Cumhurumuzu yalnız bırakmayacağız”

Milletin meydanlara inerek tankların önüne bedenlerini siper ederek duruşunu ispatladığını vurgulayan Kara, “Bu milletten Allah razı olsun. Biz er meydanlarının yiğitleri olarak çıkar sabahlara kadar güreş yaparız. Ama bu millet davası, bu bayrak davası, bu vatan davası için o tankların önüne yatmasını ve siper olmasını da biliriz. O yüzden bertaraf edene kadar alanları ve meydanları terk etmeyelim. İki gün Edirne’de, dün Ankara Kızılay Meydanı’nda bugün Samsun’da, yarın Ordu ve cuma günü Sakarya’da olacağız ve meydanları boş bırakmayacağız.  Reisi cumhurumuzu yalnız bırakmayacağız.” dedi.655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı üçüncüsü Şaban Yılmaz ise demokrasiye sahip çıkan vatandaşlara teşekkür etti.

Kırkpınar’a darbe girişimi yüzünden hüzünlü başladıklarını hatırlatan Yılmaz, “Biz ertelenmesini beklerken güreşler başladı. Ama nasip üçüncü oldum. Bu ülke zorlu bir süreçten geçti. Türk milletinin demokrasiye sahip çıktığı için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadesini kullandı. 

Konuşmanın ardından başpehlivanlar ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar vatandaşları selamladı.  

Cevap ver